ETSO’dan TOBB’a emisyon

Erzurum Ticaret ve Endüstri Odası’nın (ETSO) yıpranmamış dönemde göreve mevrut Yönetim Kurulu ve Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Umumi Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu mülakat etti.

ETSO Umumi Heyet Başkanı Saim Özakalın başkanlığında 70 kişiden oluşan heyette, ETSO Divan Başkanı Gökhan Yılmaz, Oltu Tecim ve Endüstri Odası (OTSO) Umumi Heyet Başkanı Zevalsiz Esmer, Pasinler Tecim ve Endüstri Odası (PTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Taşbaşı, Oltu TSO Sedir Başkanı Zevalsiz Parlak, Pasinler TSO Divan Başkanı Hatem Engin ile ETSO Yönetim Kurulu ve Sedir üyeleri meydan aldı. Erzurum tümden ayrımsız araya gelen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, eskimemiş dönemde ETSO, Oltu ve Pasinler Ticaret ve Endüstri Odaları’nın Sedir üyelerine leziz olsun dileğinde bulundu.

Konuşmasında, Tecim ve Sanayi Odaları’nın, Türkiye’nin en demokratik kuruluşları olduğunu rapor fail TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Sizler seçme kişiler namına ilinizde, ilçelerinizde sektörlerinizin temsilcilerisiniz. Öncelikli göreviniz, sektörlerinizdeki arkadaşlarınızı kucaklamak, onların herhangi bir platformda temsilcisi olmaktır. Kimsenin budunsal kökeni, dini fideist ve siyasal düşüncesi bizi ilgilendirmiyor. Hedefimiz; üyelerimizin avukatlığını beğenmek, Erzurum’un, gelişim adamlarının, sanayicisinin ve tüccarının henüz de büyümesidir. Bizler gelişim dünyasının temsilcileri yerine bu anlamda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekle mükellefiz” dedi.

Ziyarette konuşan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın ise Komutan Hisarcıklıoğlu’nun Erzurum heyetine gösterdiği yakın ilgiden ortalık teşekkür etti. Başbuğ Özakalın, Erzurum’un ve Maşrık Rum Bölgesi’nin sorunlarını gelişigüzel platformda dile getirdiklerini belirterek, “TOBB bu konuda bize herhangi bir devir balaban destek veriyor. Yerelde yaşadığımız ve mahallinde çözemediğimiz birçok sorunun çözümünde TOBB bizlerin sesi olmuştur. Bu dönemde üstelik bire bir şekilde TOBB ile mail temasta kalarak, şehrimizin ve bölgemizin sorunlarını gündeme getirmeye ve çözüm aramaya devam edeceğiz. ETSO kendisine zihayat ve tüvana benzeri Meclis oluşturduk. Her ahit olduğu üzere bundan sonra da ısrarla şehrin ve bölgenin sorunlarının çözümü üzere düzentileme harcamaya bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu.

Ziyarette, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Semaver ve Oltutaşından oluşan tıpkısı grup ödül etti. Mülakat şişman fotoğraf çekiminin arkası sıra sona erdi. – ERZURUM

Share: