Fındıkpınarında turnuvanın şampiyonu Uzunkaş oldu

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla planlı ve bu sene 7.’si gerçekleşen ‘Mahallelerarası Anadan Görme Fındıkpınarı 30 Ağustos Yengi Kupası” ayak topu turnuvası sona erdi. Finalde Gökçebelen’i 1-0 yenmiş fail Uzunkaş şampiyon oldu.

Final maçını izlemeye mevrut ateşli kalabalık, karşılaşma süresince tezahüratlarla takımlarına destek verdi. Final müsabakasında karşılaşan Gökçebelen ile Uzunkaş ortada oynanan karşılaşmada, Uzunkaş 1-0’lık galibiyet ile böke olurken, Gökçebelen ikinci oldu. 26 takımın kısaca 1,5 aydır şampiyon gelmek amacıyla savaş ettiği turnuvanın üçüncülüğünü Çarkıt Mezitli alırken, dördüncü Kuyuluk oldu. Armağan töreninde tıpkısı müracaat fail ve böke olan takımla gelişigüzel, turnuvada savaş eden umum takımları kutladığını anlatım fail Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, “Tıpkısı arada olmak, uğraşmak, izleyicilerin tıpkısı arada olması el birliği gitmek, dostluk gelmek. Biz bunu hatırlatmak amacıyla bu turnuvaları yapıyoruz. Bittabi yegâne şampiyon çıkacak, o birlikte bu turnuvada Uzunkaş oldu. Gökçebelen finali oynadı amma gülen takım Uzunkaş oldu. Umum sporcuları kutluyorum. Mücadele fail, dereceye giren ya de giremeyen her takımı kutluyorum. Rastgele biri teklifsizce mücadele etti. Zaten herhangi bir şeyden önemlisi oydu. İnşallah darısı ati yıla diyelim. Ati yıl üstelik yeniden böyle bir turnuva yaparız, tekrar bu iyice tabloları rüyet şansı buluruz” dedi.

Sporseverlerin süper yürek beklentisi olduğu yorumuna ilişkin Seçer, “Bağımlı ki türe fail alsın, yapalım. Müsabakalar, mücadeleler olsun. Doğruluk fail kazansın, ama bilcümle turnuvaların ana amacı bir arada oluşmak” diye konuştu.

Seçer, konuşmasının ardından turnuvayı şampiyon namına tümler Uzunkaş takımı oyuncuları ve ustalık heyetini tebrik ederek, bökelik kupasını arz etti. – MERSİN

Share: