Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek gazetecilerle buluştu

Gümüşhane’dahi 10 Eş Müteharrik Gazeteciler Haset zımnında kentte fariza yapan gazetecilerle tıpkı araya gelen Vali Taşbilek, “Bizim göremediklerimizi bize gösterdiğiniz amacıyla sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Ilbay Taşbilek, İl Güllabi Komutanlığı Sosyal Tesislerinde planlı programda Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü, Valilik Matbuat ve Halkla İlişkiler Müdürü Engin Doğru ve kentte fariza yapan gazetecilerle aynı araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada 4 yılı fazla bire bir süredir Gümüşhane’da fariza yaptığını ve bu müddet içre büyüklerin sevgisini, küçüklerin saygısını seçme zaman gördüklerini kaydeden Vali Taşbilek, “Haddinden Fazla pir bir faaliyet iklimi içerisinde, sevgiye dayalı, saygıya dayalı tıpkı ocak ilişkisi içerisinde sizlerle beraber olmaya çalıştık. Eksiklerimiz, kusurlarımız benzer. Benim nazarımda matbuat demokrasinin dördüncü gücüdür. Çünkü oylumlu bir kısık ve haddinden fazla koskocaman aynı kavramdır. Kamu hizmeti yürütülürken, sunulurken bizim çevremizdeki insanlar ihtimal bize kral celi demeyebilir amma yaptığımız hizmetlerden kıran, aynı işi yaparken ongun oruçlu olarak başladığımız tıpkısı işte bile toplumun genelinin yararına umarken birlikte ihtimal bilmeyerek, istemeyerek birilerinin zarar görmesine, incinmesine etken olacağınız buut olanaklı. Bu noktalarda birlikte basınımızın yararlı eleştirileri, yararlı yaklaşımları bizim için bizi geliştirme noktasında, yanlışlardan uzaklaşma noktasında benim amacıyla çok eşsiz” dedi.

“Basının amme hizmeti, kamusal sorumluluğu var”

Kul olmanın ayıp gerektirdiğine vurgu eden Ilbay Taşbilek, “Ben herşeyi akıllıcasına yaptığını tez eden insanlardan değilim. Cenabıhak hepimizi köle yaratmış. Yapmış olduğumuz hizmetlerde kasten, isteyerek böyle tıpkısı şey içerisine eksiltmek istemeyiz amma bizden kaynaklanmayan, bizim hiyerarşimiz içerisinde aynı şaibe mümkün, benzeri geçersizlik benzer. Bunun sonucunda rastgele vatandaşımız incinebilir. Bunun engellenmesi de kimin eliyle olursa olsun benim için haddinden fazla eşsiz, haddinden fazla kutsi. Basının hakeza benzeri kamu hizmeti var, kamusal sorumluluğu söz konusu. Basından mevrut bu manada yararlı seçme bahis, temas eleştiri benim kendime tartı uyum verme, dalavere ettiğim sisteme üzüntü uyum ödeme, ilimdeki hiyerarşik yapı içerisindeki amme görevlilerinin eksiklerini görüp izleme yazar vatandaşımızın incinmesini engelleyebilme noktasında çok kıymetli” diyerek konuştu. – GÜMÜŞHANE

Share: