Hakkari’de ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyelerinden hanende Gülşen’e tepki

Hakkari’de ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri, şarkıcı Gülşen’in imam hatip okulları ve mensuplarına müteveccih sözlerine aksülamel gösterdi.

Derneğin Hakkari Ofis Başkanı Adaletli Demir, gazetecilere, önder hatip okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

Bu okulların ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli bağlantı ve beraberliği önceleyen, toplumda bağlılık, içtinap etmek ve tolerans ikliminin oluşmasına mehabetli katkılar sunduğunu belirten Demir, şunları kaydetti:

“Gülşen isimli bire bir şahsın konser sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik bed itham ve iftiralarda bulunması toplumu açık kin ve düşmanlığa atıf etmektir. Bu okulların mensuplarına ve mezunlarına bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine tıpı tıpına iadeli ediyoruz. İmam dil cambazı okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından etraf kendisini kınıyoruz. Zaman bu okullarda okuyan kısaca 1,5 milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve çıkışlı olanları dikkate aldığımızda 10 milyona mümasil tıpkısı kitleyi kötü iddialarla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Yapılan terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, ünsiyet uğrunda adisyon soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Demir ve beraberindekiler, açıklamanın arkası sıra Gülşen üzerine suç duyurusunda bulundu.

Açıklamaya, Deniz Feneri Derneği Kıran ve Düz Faaliyetler Müdürü Fatih Kader, İHH Hakkari Büro Başkanı Orhan Temel, Türkiye Toyluk Vakfı (TÜGVA) Hakkari İl Temsilcisi Harun Aşan, Hakkari Afiyet Sen Yazıhane Başkanı Orhan Tanyürek, Hakkari Doğruluk ve Dayanışma (HAKDA) Platformu Sözcüsü Nihat Bol ve Ensar Vakfı Başkanı İsmail Bronz katıldı.Share: