İçişleri Bakanı Aristokrat Kırklareli’nde konuştu: (3)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Esrar satıcılarının ayaklarını kırın diyerek ben polislerime söyledim. Bana o ahit kızdılar. Çokça açık söyleyeyim. Hiçbir şekilde müsamahamız yoktur. Ayrımsız şekilde devam ediyoruz. Gereğini yerine getireceğiz. Kimseye müsamahamız bulunmayan” dedi.

Aristokrat, Kırklareli şehir merkezinde planlı mitingde yaptığı konuşmada, dünyadaki krizden birlik ülkelerin etkilendiğini Türkiye’nin vacip tedbirleri aldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hep alay malay Türkiye’nin temas kalem zorluğu yeneceğini belirten Nazır Soylu, eş akılla vatandaşları zorda tutmak için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

Dünyadaki krizi Türkiye’nin fırsata çevireceğini anlatım eden Aristokrat, “Bu krizde Avrupa debelenmeye devam ederken tığ bu krizden çıkıp bunu bire bir fırsata döndüreceğiz ve Avrupa’yı birlikte peşimize takacağız bunu birlikte göreceksiniz. Bunu dahi liderimiz sağlayacak. Bize güvenlik edin, güvenin.” dedi.

-“Kimseye müsamahamız bulunmayan”

Türkiye’nin uyuşturucuyla mücadelesini etkin ve kalburüstü aynı şekilde sürdürdüğünü anlatım eden Aristokrat, bu mücadeleye “kafasını” koymuş bir adam olduğunu vurguladı.

Uyuşturucuyla mücadelede gelişigüzel yere, her anne müdahale ettiklerini tamlayan Bakan Aristokrat konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Eroin satıcılarının ayaklarını kırın diyerek ben polislerime söyledim. Bana o devir kızdılar. Çok kemiksiz söyleyeyim. Hiçbir şekilde müsamahamız yoktur. Bire Bir şekilde bitmeme ediyoruz. Gereğini adına getireceğiz. Kimseye müsamahamız bulunmayan. İki ay sonradan tekrar geleceğim, göreceksiniz ne olacak. Tamam mı? Sokakları kimseye bırakamam. Kimesne, kim vatandaşımızı, kim bizim büyüklerimizi, kardeşlerimizi zehirlemeye çalışırsa feleğini inatçı çevirmeyen namerttir, namerttir, namerttir…

2016’da uyuşturucudan ölen kişi sayısı 941 kişiydi. Zaman 270 kişiye büyüklüğünde düşürdük. Bu mücadelemiz bitmeme edecek. Okulların uğrunda bu melaneti satarlardı şu anda. Hiçbir tanesinin seçkin tarafı sıklet altına aldık. Yıllardan beri adım attırmıyoruz, aşama attırmayacağız.”

-“Maden rotası değişti”

Amerika’nın yıllarca Afganistan’bile maden ürettiğini ve acun pazarına gönderdiğini müstakbel süren Aristokrat, “Demincek uyuşturucunun rotası döndü. Akdeniz’den, denizlerden gitmeye çalışıyor. Eskiden uyuşturucunun Türkiye’ye girerken doğudan yüzdelik 30’u yakalanırdı, yüzdelik yetmişi batıya gelirdi. Demincek yüzde 73’ünü Hakkari, Van ve Ağrı’da yakılıyoruz. Anlayışsız kalanını burada yakalamaya çalışıyoruz. Siz bize güven edin. Aşama attırmayınız.” dedi.

“Ay ayan simge olursa gideriz”

Soylu, Bangladeş ziyaretine dahi değindi.

Türkiye’nin Bangladeş’te kamplarda kalanlara bile müzaheret elini uzattığına meni fail Soylu, bu kamplarda 1 milyon insanın yaşadığını söyledi.

Bangladeş’in sığınmacılar için benzeri adada kamp yaptığını fakat sığınmacıların bu alana ayrılmak istemediklerini anlatan Soylu, “Bangladeş bunlara bire bir cezire yapmış, 350 milyon dolar bile servet masruf. Bunları oraya eylemek istiyor, bunlar kabul etmiyorlar. Bilcümle temsilcilerle oturduk konuştuk, ne dediler biliyor musunuz? Bu söz bize nazik tıpkısı mükellefiyet ve sorumluluktur. Evet. ‘Ay boş öncü oraya dikilirse biz oraya gideriz’ dediler. Buradan binlerce kilometre öteden insanların bu Rum coğrafyasına zahir ama nasıl aynı ümit bağladıklarını inandırmak istiyorum.”

(Bitti)

Share: