İYİ Tümen, İzmir’de “kadın çalıştayı” düzenledi

İYİ Öğür Avrat Politikaları Başkanlığı aracılığıyla kadın sorunlarının tespiti ve hal önerilerinin tartışılması için düzenlenen kadın çalıştaylarının üçüncüsü İzmir’birlikte toplandı.

Karşıyaka ilçesindeki bir otelde “Avrat yükselmezse alçalır vatan” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaya, İzmir, Aydınlık, Balıkesir, Denizli, Kütahya, Manisa ve Uşak’taki sivil sosyete kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Çalıştayı İYİ Parti Umumi Başbuğ Başdanışmanları Turhan Çömez ile Ahmet Eşref Fakıbaba üstelik izledi.

Toplantının açılışında konuşan İYİ Parti Avrat Politikalarından Mesul Genel Komutan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye’bile kadınların karşı karşıya olduğu bir nice sorun alanı bulunduğunu söyledi.

Bu sorunlara bugüne kadar kısıtlı ve ideolojik çerçevelerde analizör arandığını ati süren Yüksel, şöyle konuştu:

“Bizler zaman meseleyi partiler üstü ve ideoloji farkı gözetmeden ele alacağız. Partili değil, İYİ Partili üstelik değil, ayrımlı partilerin üstelik olduğu, kendi siyasal partimize genişlik aşkın yüzdelik 20 ortaklık kontenjanı koyduğumuz benzeri çalıştay. Bugün yüzdelik 20 da namevcut. Çünkü bu yöntem üstü tıpkı ebat. Ülkemizde yaşanan karı sorunlarının çözümünü el birliğiyle çözebilmek amacıyla bu yolu denedik. Ülkemizin değişik bölgelerinde kadınların yaşadığı sorunları evcil temsilcilerle beraber tespit etmek, bugüne büyüklüğünde açığa çıkmayan bir nice sorunu da ortaya çıkaracak.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dahi çalıştaya gönderdiği videoteyp mesajında, “9 çalıştayda toplanacak tespitler ve hal önerilerini raporlaştıracağız. Bu raporlar uzmanlarımız aracılığıyla titizce değerlendirilecek ve sürecin böylece karı ayında İYİ Öğür Ulusal Karı Bildirgemizi milletimizle paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: