İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 71 Nefis Takım Kıyamet Bölgesine Yola Imdi

Depremin yaralarını koymak üzere ESHOT, İZFAŞ, İZELMAN ve Zabıta çalışanlarından oluşan 71 nefis teknik ekip yola daha çok. Takım, Hatay’da, İzmir Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi’nin yapı çalışmalarında fariza yapacak.

İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer’in, depremin yaralarını kısaltmak üzere bin personelle facia bölgesine gidileceğini açıklamasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin beceri personeli yola artık. ESHOT Umumi Müdürlüğü bünyesinden 38, Polis Dairesi Başkanlığı’ndan 22, İZELMAN A.Ş.’den 9 ve İZFAŞ Genel Müdürlüğü’nden 2 kalkmak üzere ilk etapta mecmu 71 personel, Hatay’da kurulumuna başlanan eş güdüm merkezine başvurmak amacıyla akım etti.

ESHOT GEDİZ ATÖLYESİ’NDEN CEREYAN ETTİLER

ESHOT Gediz Atölyesi’nden yola sâdır grup, erzak ve ustalık malzemenin aylı olduğu kamyon, otobüs, gezmen tamirat ara bulucu ve zabıta araçlarıyla Hatay’a ulaşacak. ESHOT ustalık personeli, facia bölgesinde geri hizmet ve teknik desteğin sağlanması, otağ kurulumu, taşımalık imalatı, hizmet, tamirat kabil çalışmalarda neşelilik gösterecek. İZFAŞ ve İZELMAN personeli ise merkezdeki saha koordinasyonunu sağlayacak, yardımların makul şekilde gerekseme sahiplerine ulaşmasında fariza algı.

EMNİYETLE ORTAKLAŞA GÜVENLİK HİZMETİ

Afet bölgesinde çadır kentlerin kurulumu ve depremzedelerin güvenliği üzere alana gidecek İzmir Zabıtası, itimat güçleriyle koordineli olarak bölgede asayiş hizmeti verecek. Polis Daire Başkanlığı, İzmir depreminde biraz saat zarfında çadırları amade eden deneyimli ekibini felaketin önce haset sarsıntı bölgesine göndermişti. Kol; elan geçmiş TSK bünyesinde fariza yapmış, ağırlık koşullara ve toprak şartlarına dayanıklı, şalter bilen (İngilizce, Kürtçe, Arapça), taharri kurtarma eğitimleri olan personelden oluşuyor. Akıbet gidenlerle alay malay bölgede fariza yapacak İzmir zabıtası sayısı 31 olacak.

Share: