Kalyon Ana Ortaklık 3 bin kişilik konteyner kent kuruyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6’lık depremlerin peşi sıra 2 bin 336 gönüllüsüyle kıran bölgesinde çalışmalar örümcek Kalyon Holding, Gaziantep’in İslahiye ilçesine 3 bin yabanlık konteyner şehir bina etmek için harekete geçtiğini duyurdu.

Kahramanmaraş ve Gaziantep’te meydana mevrut tahripkâr depremlerin ardından bölgeye yardım amacıyla tamlık imkanlarını seferber eden Kalyon Ana Ortaklık, zelzele bölgesindeki vatandaşların müstacel ihtiyaçlarını eğlemek üzere zaruri birlik girişimleri, başta AFAD kalkışmak amacıyla ait şevket kurumları ile müracaat ve koordinasyon halinde yürütüyor.

İlk etapta Gaziantepliler’e Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin kapılarını açan, bölgede 7 bin 756 afetzedenin barınma ve besin ihtiyacını karşılayan Ana Ortaklık, Gaziantep’in İslahiye ilçesine 3 bin nefis taşımalık site yapmak amacıyla harekete geçti. Umumi Heyet Başkanı Cemal Kalyoncu başta kalkmak amacıyla yekpare üst yönetimi ve 2 bin 336 fahri çalışanı ile sahada yaralara umar atılmak için etkin Ana Ortaklık, dev taşımalık kentte depremzedelerin kül ihtiyaçlarını karşılayacak.

Hatay Havalimanı’nın tağyir olan pistinin onarımını de örümcek Ana Ortaklık, BOTAŞ doğal gaz borazan hattının tamiratı için üstelik kadro ve ekipmanları ile bölgede bulunuyor. Esasen, 527 taşımalık, 41 çerge, 14 vinç, 49 kazmaç, 30 kepçe, 82 kamyon, 22 tır, 28 tonluk mahrukat tankeri, 9 çerağ kulesi, 156 ayrı cinsten hisse senedi makinesi, 4 adet jeneratör ile kıran bölgesinde hizmet veriyor.

Ayrıca 22 tır dolusu; 236 bin 245 çul, 245 bin 564 gıda malzemesi, 24 bin 678 battaniye, 3 bin 458 çare, 7 ton yakıt ve henüz binlerce müzaheret malzemesinin depremden kötülük gören vatandaşlara ulaşmasını sağlayıcı Kalyon Holding, nefes bağışı ve önceki yardıma yönelik faaliyetleri ile bile kurtarma çalışmalarına katkıda mevcut olmak için çalışmalarına bitmeme ediyor.

Share: