MÜSİAD’dan depremden etkilenen 10 toprak amacıyla topyekun seferberlik

Bağımsız Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş merkezli ve mecmu 10 ilde büyük tıpkısı yıkıma bozukluk olan incitici depremler sonrası harekete geçti.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamaya bakarak, deprem sonrası hızlıca Kriz Masası oluşturan MÜSİAD, depremin yaşandığı evvel andan itibaren tüm imkanlarını seferber etti. Oluşturulan Kriz Masası ile afet bölgesinden mevrut bilgiler ve talepleri yetersiz içi ve sınırlı dışı şubeleri de koordine ederek bir lahzada namına getirmeye müteharrik MÜSİAD ekipleri, bir nice bölgeye anne gerekseme maddesi, azık yardımı ve arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak için hisse senedi makinesi gönderdi.

Açıklamada Kahramanmaraş’ta incelemelerde kâin MÜSİAD Umumi Başkanı Mahmut Asmalı’nın görüşlerine dahi saha verildi.

Yurt içindeki tamam şubeleri depremden etkilenen 10 illa eşleştirdiklerini ve herhangi bir ilden mesul acil arkalama ekipleri oluşturduklarını tamlayan Asmalı, MÜSİAD Kriz Masası koordinasyonunda, depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda MÜSİAD üyelerinin katkılarıyla hazırlanan 2 binden çok temel gerekseme ve azık maddesi haiz 500’den fazla tır, geri hizmet destek ara bulucu ve hisse senedi makinesinin bölgeye atıf edildiğini vurguladı.

Mahmut Asmalı, bu yardımların iri tıpkısı bölümünün kıyamet bölgesine ulaştığını ve gelişim makinelerinin kontrol istirdat çalışmalarına başladığını aktardı. Asmalı ayrıca, 100 devam karavanın depremden etkilenen vatandaşların kullanımına sunulduğunu ve organ firmalar aracılığıyla hazırlanan prefabrik yapıların dahi bölgeye sevk edileceğini bildirdi.

MÜSİAD Başkanı Asmalı, şu değerlendirmelerde bulundu.

“Umum birimlerimizle, ister azık yardımı lazım hisse senedi makineleri gerekse özge yardımlar üzere seferber olmuş durumdayız. Kahramanmaraş’ta sahada gelişmeleri yerinde takip ettik. Olağanüstü tıpkısı durumdan geçiyoruz. Ülkemiz balaban ayrımsız imtihan veriyor. MÜSİAD namına böyle elim tıpkı hadiseye kayıtsızca kalamazdık. Genel Merkezimizde tıpkı kriz ekibi oluşturduk ve ev içi-ensiz dışı şubelerimizle bütün bire bir seferberlik zar ettik. Akse ekibimiz facia bölgesinden gelen bilgileri ve talepleri tamam şubelerimize ihtiyaçlar doğrultusunda paylaştırıyor. İnşallah bu sürecin üstesinden bütün alay malay geleceğiz. Çok print bir buut. Revan kayıpları geri getiremeyiz ama en azından yaralılarımıza, geride kalanlara zamanında müdahale ile dertlerine merhem olabiliriz. En önemlisi da balaban ayrımsız titreyiş hayat dolu nahiye halkı var. Aynı zamanda burada soğuk ayrımsız çekicilik hakim. Zımnında mıntıka halkımızın birlikte olmamız geçişsiz. Bizler bile elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun, milletimizi esirgeme etsin. Aktarılma bağlantı olma haset, beraber olma haset.”

Share: