Kimyasal Tedavi ünitesinin faaliyete girmesiyle Şırnaklılar kasaba illere gitmekten kurtuldu

Kemoterapi ünitesinin faaliyete girmesiyle Şırnaklılar yer illere gitmekten kurtuldu

ŞIRNAK Şırnak Mehabet Hastanesinde ilk kez kimyasal tedavi ünitesinin faaliyete girmesiyle hastalar, belde illere gitmekten kurtuldu. Hastalar, kimyasal tedavi tedavilerini kentte alacak.

Şırnak’ta kimyasal tedavi ünitesi olmadığı amacıyla otama kısaltmak zorunda artan vatandaşlar, kasaba illerdeki hastanelere gidip tedavi görüyorlardı. Şırnak Çap Hastanesine yapılan keyif yatırımıyla bunun önüne geçilerek kemoterapi ünitesi açılarak hizmete girdi.

“Eksantrik illere gitmeye icap namevcut”

Şırnak Fehamet Hastanesi Başhekimi Dr. Çağdaş Küçükerdoğan, kemoterapide uygulayacakları hep malzemeleri realizasyon ettiklerini söyledi. Kemoterapi ünitesini aktifleştirdiklerini aktaran Dr. Küçükerdoğan, “Çıktı amansız hastalık hastalarımız Diyarbakır, Batman, Mardin ve farklı illere müracaat etmek zorunda kalmayacaklar. Burada dimdik benzeri şekilde tedavilerini olacaklar. Burada onlara her nev imkanı sunacağız” dedi.

İç Hastalıklar ve Tıbbi Onkoloji Uzman Dr. Ferhat Ekici de, “kemoterapi ünitemizde hastalarımıza yönelik seçkin soy ilaçlar var. Bu ilaçlar beyninde klasik kemoterapiler, hedefe yönelik ilaçlar ve immünoterapi dediğimiz deva grubu bulunmaktadır. Sayı Farkı kolikliğimize başvuran sökel sayısı 15 ile 20 arasındadır. Ayakta kimyasal tedavi tedavisi gören tutkun sayımızda 3 ila 7 arasındadır. Şu temel kadar bize başvuran bilcümle hastalarımızın kemoterapilerini vermiş durumdayız. Düz sıkıntımız bulunan değildir. Bize başvuran tamlık hastalarımızın tedavilerini yapabileceğiz. Daha Çok bu zamana büyüklüğünde mekân illere ve antrparantez Ankara ila İstanbul’a büyüklüğünde revan hastalarımız bundan hakeza hastanemizde tedavi altına alınabilecekler. Bilcümle amansız hastalık hastaları bize gelebilir. Yüzde 95 hastalığın ilaçları da hastanemizde mevcuttur. Tedavileri biten hastalarımızın takiplerini üstelik hastanemizde yapabiliyoruz” diyerek konuştu.

Hasta Havşa Ürek ise, “Elan geçmiş ilk defa Van’a gittim, orada kıvılcım aldılar ve marazlı olduğumu orda öğrenmiştim. Daha sonradan Batman’bile tedavi gördüm. en son burada kemoterapi ünitesinin açılmasıyla birlikte 8 seans kemoterapi burada gördüm. Doktorumdan çok memnunum. Allah, razı olsun ondan. Şırnak’ta kemoterapinin olması elan andıran ve henüz avantajlıdır” dedi.

Share: