Kırklareli haberi: 4. Lüleburgaz Bisiklet Festivali Sona Erdi

Lüleburgaz Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsüne karı sahipliği yaptığı Lüleburgaz Derrace Festivali (LÜBİFEST) sona erdi. Üç ahit süresince yüzlerce çiftteker tutkununun katıldığı festivalde çiftteker turlarından defa yarışına ve sürpriz armağan çekilişlerine büyüklüğünde çokça sayıda etkinlik gerçekleştirildi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Türkiye’nin dört bir yanından bisiklet tutkunlarını ağırladığı LÜBİFEST sona erdi. Türkiye’nin alanında bir tane tesisi olma niteliği taşıyan ve gelişigüzel sene yüzlerce bisikletli turistin konakladığı Lüleburgaz Yıldızları Çiftteker Akademisi’nde (LYBA) gerçekleşen LÜBİFEST’te unutulmaz etkinlikler düzenlendi.

KORTEJLE BAŞLADI

16 Ilkgüz günü yüzlerce velespit sporcusunun ve tutkununun Kongre Meydanı’ndan kortejle başlattığı LÜBİFEST’te bisikletliler, Lüleburgazlılar’ı selamlayarak curcuna alanı olan LYBA’ya cereyan etti. Burada bisiklet tutkunları coşkuyla karşılanırken, Lüleburgaz Belediye Başkanı Uğur Gerenli’nin kurdela kesimiyle curcuna resmen başlamış oldu.

ALİ ALTAY KONSERİ

Slotcar, bisiklet eğitimleri, okçuluk kabilinden birbirinden farklı ve tınlamalı aktivitelerin saha aldığı LÜBİFEST’in önce gününün sonunda Anadolu Rock’un müstehap ismi Ali Altay manzara aldı. Altay, Barış Manço’dan Çokluk Karaca’ya büyüklüğünde haddinden fazla sayıda sevilen sanatçının unutulmaz eserlerini seslendirdi.

BİSİKLET TURLARI DÜZENLENDİ

Festivalin ikinci haset ise çiftteker turlarıyla başladı. Komutan Gerenli’nin üstelik ortamında meydan aldığı yüzlerce bisikletli, barhana eşliğinde köy rotalarını strateji ederek çiftteker turu düzenledi.

İkinci günün böylelikle Trakya topraklarının sesi, Trockya Blues fon aldı. Grup hayalet performansı ve seslendirdiği parçalarla balaban beğeni topladı. bununla birlikte festivalin yine ikinci gününde manzara alan Lüleburgaz Şehir Konseyi Cahillik Meclisi – Ekip Sergen birbirinden pir parçaları seslendirerek festivale katılan vatandaşlara sevinçli anlar yaşattı.

YARIŞMALAR, SÜRPRİZ ÇEKİLİŞLER

LÜBİFEST’te genişlik haddinden fazla rabıta gören aktiviteler ise yarışmalar ile şaşırtı çekilişler oldu. Bisiklet tutkunları “Yer Gösterişli Velespit Yarışı’nda” mülevven görüntüler ortaya çıkarken, velespit ve derrace ekipmanlarının armağan edildiği şaşırtı çekilişte da heyecan meşbu dakikalara manzara oldu.

GAZİ MUSTAFA EKSIKSIZLIK DEFA YARIŞI SONA ERDİ

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçen yıldan sonradan bu yıl üstelik ocak sahipliği yaptığı Gazi Mustafa Eksiksizlik El Yarışı’nın birlikte startı LYBA’dan verildi. 100’den çok sporcunun katıldığı iki ayrı etapta gerçekleşen nöbet yarışında dereceye giren sporculara ödülleri, Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Işlek, Lüleburgaz Uray Divan Üyesi Gülcan Ayışığı, Lüleburgaz Uray Başbuğ Yardımcısı Kemal Pektaş ve Lüleburgaz Belediye Reisi Amaç Gerenli marifetiyle verildi.

“SENEYE AHBAPLIK ETMEK AMACIYLA”

Festivalin böylelikle konuşan Başbuğ Gerenli, LÜBİFEST kabilinden kocaman tıpkı organizasyonu gerçekleştirmekten balaban bire bir mutluluk duyduklarını söyledi. Komutan Gerenli, Türkiye’nin ciharıyek yanından mevrut derrace tutkunlarıyla festivalin renklendiğini söyleyerek, “Meşbu meşbu etkinliklerle süren tıpkısı LÜBİFEST’in daha sonuna geldik. Festivale katılım gösteren çiftteker tutkunlarına ve curcuna süresince gösterişli say harcayan mesai arkadaşlarıma teklifsizce teşekkür ederim. Seneye görüşmek amaciyla” dedi.

Share: