Kişmiri yollarında format

Kişmiri yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kilolu gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün sefer durumu bültenine bakarak, Anadolu Otoyolu’nun Şekerpınar Kavşağı D-100 angajman yolundaki güreşçi köprüsü kirişlerinin montajı amacıyla 00.00-06.00 saatlerinde nöbet trafiğe kapatılacak. söz konusu bölgede erişim, bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki cepheli sağlanacak.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun Bursa Mağrip-Karacabey kavşakları 13-15. kilometrelerinde bakım ve tamir çalışması nedeniyle İstanbul yönünde sağlıklı şerit trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı’nın kollarında bakım ve tamirat çalışmaları yapılacak. Çalışmalar cihetiyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine özen etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı-Fırat viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları zımnında Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak, erişim Şanlıurfa istikametinden kontrollü sürdürülüyor.

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi kapsamında yürütülen icraat zımnında yolun 113-114. kilometreleri (Hacıeyüplü Kavşağı), Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla açacak trafiğine kapatıldı. Bu kesimde ulaşım mekân yolundan devam ediyor.

Ankara-Konya yolunun Gölbaşı kent geçişi 4-6. kilometrelerinde köprü teşmil ve üstyapı restorasyon çalışmaları sebebiyle Ankara-Konya istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma gayrı istikametten iki cepheli izin veriliyor.

İnebolu-Kastamonu yolunun 33-55. kilometrelerinde asfalt sathi şümul çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Beyşehir-Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla muvasala kontrollü sağlanıyor.

Diyarbakır-Siverek yolunun 38-40. kilometrelerindeki imal, bakım ve tamirat çalışmaları cihetiyle ulaşım mukassem yolun bir bölümünden iki cepheli sürdürülüyor.

Sivas-Kangal-Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt yüzeysel istila çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem taşıyor.

Share: