Komutan Şükrü Genç’ten Sarıyerli Balıkçılara Ülfet

Sarıyer Şehremini Şükrü Tendürüst, balık avı yasağının sona ermesiyle ferda başlayacak av sezonu öncesi Sarıyerli balıkçıları görüşme ederek sezonun artağan ve çoğalan geçmesini diledi.

Sarıyer’de av yasağının sona ermesine kısa bir müddet kaldığında hazırlıklar hızlandı. Başkan Zinde bu yıl dahi Rumeli Feneri’nde balıkçıları musahabe etti. Ziyarete; İstanbul İli Deniz Ürünleri Avcıları Üreticileri Birliği Başkanı Şekip Yalman, Rumeli Fener Akarsu Ürünleri Kooperatif Başkanı Yaşar Sert ve yönetimi ile nahiye balıkçılarının beraberinde CHP Sarıyer İlçe Başkanı Muhabbet Yalınkılıç, başbuğ yardımcıları, müdürler ve sedir üyeleri katıldı. Sabah karye meydanında yapılan kahvaltıda balıkçıların sorunlarını dinleyen Tüvana, ardından hazırlıklarını tamamlayan balıkçı teknelerini görüşme etti. Tüvana, esnafa mübarek ve çoğalan tıpkı balık sezonu diledi.

Balıkçılık sezonu üzere düzenlenen açılışta danışma işleyen Taze, şunları söyledi:

“Bizler 2009’dan bu yana daima bu soy toplantıları yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda çokça adamakıllı raporlar imdi. Tam balıkçıların yaşadığı sorunları belirleme ettik. Bu sorunların ayn uğrunda tutulması haddinden fazla büyük. Balıkçıların hata keçisi olmaktan kurtarılması lazım. Sarıyer’de nereden bakarsanız 10 bin can balıktan geçiniyor. Hepimizin sorumlulukları çok çok. Sistem üstüne düşeni yaptığı anda mutluluk artacak. Ben ‘Vira Bismillah’ diyorum, ağlarınız balıkla dolsun. Pandemide çok güçlük yaşadığınızı biliyorum. Umarım benzeri henüz hakeza tıpkı dönem yaşamayız. Belediye’nin sizin eviniz olduğunu tek unutmayın. O başlık sizin kapınız.”

Anif ve Yalınkılıç de “2022 balık sezonunun açılışı için buradayız. Başkanımıza katkılarından etraf teşekkür ediyoruz. Balıkçılar için bereketli kazançlı ve artağan benzeri yıl olmasını arzu ediyoruz” diyerek konuştu.

Share: