KPSS Lisans Umumi Yetenek-Umumi Firez oturumu başladı

Istimara, Seçilmiş ve Kapanca Merkezince (ÖSYM) planlı oturumları halel edilen 2022- KPSS Lisans Genel Yetenek-Umumi Ekin oturumu başladı.

Adaylar, sabah saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Imtihan zımnında çokça ateşin olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Sağlam amade değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi seyretmek için gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini belirten Sevi Güleç, “Psikolojileri haddinden fazla bozuldu bilcümle gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil baştan. Efsus bu mesai eziyete. Bu çocuklara eyvah günah. İnşallah bu posta tıpkısı husus olanaksız. Aynı senedir hazırlanıyorlar. Tıpkı seneleri gübür oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi adına psikolojileri çok bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Güleç, kızının Ruh Bilimsel Danışmanlık ve Kılavuzluk (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde tercih yapacağını aktardı.

Çalıştığı üzere sınava şümullü aynı şekilde hazırlanamadığını anlatım fail Hatun Demirkıran, “Faik körü baktım. Dershaneye falan gidenler varmış. Anlaşılan tıpkı puanın üstünde alırsam yaparım. Zannetmiyorum haddinden fazla erdemli fakül alacağımı. Bire Bir da ben Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım biraz henüz erdemli oluyor. O yüzden 70’le atanamam diye niteleyerek düşünüyorum. Geçen kere 83-84’le atandık en üst.” diye konuştu.

Son tekrarlarını eden adaylar elan sonra sınav binalarına antre yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 itibarıyla kapılar kapandı. Imtihan, 10.15’te başladı.

Genel Kabiliyet ve Umumi Firez oturumunda adaylara 120 soru yöneltilecek ve 130 dakika süre verilecek.Share: