Mersin’de şehremaneti başkanına hareketli girişimi: Küfürler savurup camları ve kapıları indiren nüfus yılgı saçtı

Mersin’dahi İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Bilgilendirme Toplantısında meydana geldi. Tarsus Şehremini Haluk Bozdoğan’ın vatandaşların taleplerini dinlemek amacıyla amade bulunduğu toplantı sırasında hak sahibi olmadığı istikbal sürülen bire bir delege marifetiyle reaksiyon gösterildi.

ÜSTÜNE YÜRÜYÜP SALDIRDI

Tepki gösteren can Komutan Bozdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla mağaza dışına davet edildi. Bunun üzerine kimliği belirlenemeyen can, yıldırma ve küfürler savurmaya başladı. Tarsus Belediyesi asayiş personellerinin kendisini dışarıya sezmek istemesinin ardından kürsüye doğru yürüyen şahsiyet, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a hücum girişiminde bulundu. Yaşanan olay sırasında kapılar ve camlar kırılırken toplantı sonlandırıldı.

“ŞİKAYETTE BULUNULDU”

Yaşanan olayın peşi sıra Tarsus Belediyesinden yapılan yazılmış açıklamada, “Ayrımsız amme bilgilendirme toplantısına, halkı galeyana aktarmak talip ve İsmetpaşa Mahallesi’nde adalet sahibi olmayan ecnebi kişileri toplantıya getirerek ‘tevhit aynı şekilde halkoyu huzurunu kaçırmaya yönelik’ durumlar sergileyen, amme malına zarar veren, mütenevvi kalay ve iftiralarla Tarsus Belediye Başkanı ve başkanlığına hakaretler yağdıran yaşama ve eşhas karşı, bilcümle video kayıtları, görsel materyaller ve ses kayıtları ile birlikte Tarsus İlçe Güvenlik Müdürlüğüne tasdik edilmek aracılığıyla, ilgili mercilere çekicilik avukatlarımız tarafından şikayette bulunulmuştur” denildi.

“PAZARLIKLARIN İÇİNDE OLMAYACAĞIZ”

Saldırıyı gerçekleştiren hayat ve şahıslar hakkında ‘dolandırıcılık’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçları cihetiyle de şikayette bulunulduğu kaydedilen açıklamada şu ifadelere düz verildi: “Tarsus Belediyesi, ‘şirket bilgilerini paylaşmaktan/yayma etmekten’ karşı hukuki işlemler başlatılan güç ve kişilerin İsmetpaşa halkını galeyana getirmesine, topluluk düzenini bozmasına, kentsel inkılap projelerimize kombinasyon saldırılar düzenlenmesine izin etmeyeceğimizi, bu kişilerin toplum algısını manipülasyon çabalarını ve bu çabalarını ‘sonuca giden her defa mubahtır’ anlayışıyla kuvvetlendirmelerini sükunetle izliyor, pazarlıkların zarfında olmayacağımızı tıpkı yol elan bilgilerinize sunuyoruz”

Share: