Meteoroloji’den iki büyükşehre eleştiri uyarı! İstanbul ve Ankara’ya boğanak geliyor

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla, 28 Ağustos- 1 Ilkgüz tarihleri aralığına ilişkin hava durumu raporu yayınladı. Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’ndeki bir nice memleket amacıyla sağanak yağış uyarısı yapıldı.

HAVA SICAKLIKLARINDA DÜŞÜŞ OLACAK

Uyarıya göre İstanbul ve çevresinde salı, çarşamba ve perşembe günleri yağış beklenirken çekicilik sıcaklıklarında biraz derecelik düşüş meydana gelecek. Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde erdemli sıcaklıklar etkisini sürdürecek, yağmur görülecek olan bölgelerde yalım değerleri düşecek.

ANKARA’DA YAŞAYANLAR DİKKAT

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nden yapılan kayıtlı açıklamada, “Yapılan sonuç değerlendirmeler ve içgüdü verilerine göre önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın şimal ve batısında kısa mütemadi asuman ses sağanakların evcil olarak kuvvetli olması beklendiğinden rappadak başat, seylap, saika, yerel meşgul yağışı ve yağmur anında akva rüzgar kabil olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

KARADENİZ’BILE DA YAĞIŞ VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak ise: Ülkemizin şimal ve mağrip kesimlerinin parçalı ve meydan düzlük çok bulutlu, İç Veli (Denizli dünya), İç Rum’nun kuzeybatısı, Garp Karadeniz’in çöz kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Sakarya, Bilecik ve Sinop çevreleri, Balıkesir’in güneyi, Antalya’nın batısının iç kesimleri ile Kastamonu’nun bucak ilçelerinin domestik koyulmak için sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı, değişik yerlerin birkaç bulutlu ve belirtik geçeceği tutum ediliyor.

Yağışların, Çankırı ve Çorum çevreleri, Kastamonu ve Karabük’ün güneyi ile Ankara’nın doğusunda yerel adına kuvvetli olması bekleniyor.Share: