Otizmli genç kızın gelinlik giyme hayali kök oldu

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, otizmli zinde kız için gerçeği aratmayan temsili dernek gerçekleştirildi.

Tavşanlı’de 18 yaşındaki otizmli İnci Kaya’nın gelinlik hayali kaynak oldu. Asıl Hasibe ve baba Osman Kaya kızlarının gelinlik giyme hayalini benzeri gelinlik alarak yapmak istedi. Daha bilahare bu hayalet Türk Kızılayı Tavşanlı Şubesi, TES- İŞ Sendikası ve İlçe Güven Müdürlüğü ile de görüşülmesi sonucu daha açık çerçevede gerçekleşti.

Gelinlik giyen İnci, asıl ve babası ile çevresinin sebebiyle hem hayalini gerçekleştirdi hem de keyfince eğlendi. Hususi tıpkısı ambulansın gelin aracı olması ve daha bilahare polis trafik ekiplerinin üstelik katılımı ile konvoy kiralanan düğün salonuna gitti. Burada etkinliğe katılanlar de tüvana kızın mutluluğuna eş oldu.

Esas Hasibe Kayaç, kızı İnci’nin 2 kız çocuğundan ikincisi olduğunu belirterek, “Otizmli olan kızım incinin en şişman hayali tıpkısı gelinlik giymekti. Seçkin zinde kızın hakkı olduğunu düşündüğüm üzere, kızımın da bu hayalini akdetmek amacıyla böyle tıpkısı yola çıktım ve onun hayalini gerçekleştirdim. Çokça mutluyuz. Bu dileği üstelik gerçek oldu. Gördüğünüz kabilinden kızım çokça mutlu oldu. Kızımı gelinlikle gördüğüm içinde köle bahtiyar oldum. Emeği geçen herkese, davetimize icap edip gelen herkese zevalsiz teşekkür ederim” dedi.

Gelinlik giydiği üzere haddinden fazla bahtiyar olduğunu ifade fail İnci ise gerçekleştirilen düğünde doyasıya eğlendi. – KÜTAHYA

Share: