PKK’lı teröristle özden fotoğrafları ortaya çıkmıştı! Sınırlı dışına kaçmaya çalışırken yakalanan HDP’li Semra Sunturlu tutuklandı

2017’de Adıyaman’da maktul PKK’lı Yanardağ Bora’nın çökertme telefonunda yapılan incelemede, HDP Diyarbakır Mebus Semra Adamakıllı ile birlikte fariğ fotoğrafları bulunmuştu. Fotoğrafların basına yansımasının peşi sıra hazırlanan fezleke layıkıyla Güzel’in dokunulmazlığı giderilmiş ve üzerine yakalama emri çıkarılmıştı.

MIKRO DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yürüttüğü çalışmalarda, firari durumda bulunan HDP’li Semra Güzel’in terör örgütü PKK/KCK tarafından gayrikanuni şekilde dar dışına çıkış arayışında olduğu öğrenildi. Bunun konusunda İstanbul Itimat Müdürlüğü ile MİT’in ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonda HDP’li Semra Iyicene, İstanbul’dan 59 DG 606 plakalı dil ile Edirne’ye giderken Silivri’deki benzeri istirahat tesisinde, “göçmen kaçakçılığı”, “resmi belgede sahtekârlık” ve “ev dokunulmazlığını ihlal” suçlarından kaydı olan güdücü Aladdin G. ile “terör örgütü propagandası fayrap etmek”tan kaydı kâin Fırat D. ile birlikte yakalandı.

NÖBETÇİ HAZAR UKUBET HAKİMLİĞİNE IRSAL EDİLDİ

“Mehtap Şahan” hesabına aranje cali kimlikle Silivri’deki bire bir dinlenme tesisinde yakalanan Adamakıllı, emniyetteki işlemlerinin ardından esenlik kontrolünden geçirilerek İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Karşı yakalama kararı mevcut Sunturlu, İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Yıldırı ve Örgütlü Taksirat Bürosundan soruşturmanın yürütüldüğü Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığına bağlanarak, Gürültülü ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) vasıtasıyla anlatım verdi. Savcılık, Güzel’i tevkif talebiyle nöbetçi sulh ukubet hakimliğine sevk etti.

TUTUKLANDI

“Silahlı terör örgütüne organ oluşmak” suçundan aranan ve Edirne’ye giderken yakalanan HDP Diyarbakır Mebus Semra Fena Hâlde, atif edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.Share: