Samandağ Belediye Reisi Eryılmaz, İç Küçük Asya Belediyeler Birliği’nden Koca İsimleri Ağırladı

Hatay’a gelerek ayrımsız saf temasta mevcut Yenimahalle Belediye Başkanı ve İç Rum Belediyeler Birliği Başkanı Fethi Yaşar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve İç Rum Belediyeler Birliği Umumi Sekreteri Sağlıklı Çoruk, Samandağ Belediye Reisi Yâren Eryılmaz’ı ziyaret etti.

İlk önceki Samandağ Belediyesi’ne gelerek Komutan Eryılmaz’ı makamında ziyaret eden misafirler, daha sonradan Başkan Eryılmaz ile alay malay Samandağ Belediyesi aracılığıyla Türkiye’de ilk kez Samandağ’da kurulan Gastronomi Köyü’nü, Vakıflı Köyü’nü ve Vakıflı Mahallesi’ndeki Vakıflı Meryem Asıl Kilisesi ile Hıdırbey Mahallesi’ndeki Musa Ağacı’nı, Hz. Hızır Türbesi’ni ve Atatürk Yaka Parkı’nı gezdiler.

Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar ve beraberindeki yıldız bilimi, ilçeye kazandırılan Atatürk Deniz Boyu Parkı’nı ve Gastronomi Köyü’nü çokça beğendiklerini dile getirdiler.

Samandağ Belediye Başkanı Hempa Eryılmaz, toplumsal medya hesaplarından ziyaretle ilişkin yaptığı açıklamada, “Ankara Yenimahalle Belediye Reisi ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı sayın Fethi Yaşar ve Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı sayın Kazım Aldanmaz, eşleri ile birlikte bizlere rikkat ziyaretinde bulundular. Kızıl misafirlerimizi ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu hikâyelemek istiyor, kendilerine şişman ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Share: