Sambo Koca Milli Takımı, Karabük’te kamp yapacak

Türkiye’de terbiye gören darülfünun öğrencilerinden oluşan Sambo Ayvaz Milli Takımı, 1 Eylül’de Karabük’te 17 periyot sürecek kampa girecek.

Antrenör Khayal Abdullayev, AA muhabirine, Acun Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupası’nın 20-30 Eylül’de Arsıulusal Üniversite Sporları Federasyonu ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunca Samsun’birlikte yapılacağını anımsattı.

Wushu, sambo, muaythai, boks ve karate tevessül etmek üzere 6 branşta düzenlenecek şampiyona amacıyla Sambo Erkek Milli Takımı’nın Karabük’te dinlenme kampı yapacağını nâkil Abdullayev, “Kampımız 1 Eylül’de başlayacak ve 17 gün sürecek. Şampiyonaya kısaca 40 ülkeden 2 binin üzerinde sporcu katılması bekleniyor. Şampiyonada sporcularımız bayrağımızı dalgalandırmak amacıyla çalma dökecek. Karabük Üniversitesinden 3 sporcunun da katılacağı şampiyonada, Türkiye’nin farklı üniversitelerinde eğitim bilimi gören sporcular Karabük’e gelecek.” dedi.

Abdullayev, Türk milli takımı adına Sambo’üstelik hangi kadar muvaffakiyetli olduklarını Samsun’birlikte düzenlenecek organizasyonda en iyi şekilde yansıtacaklarını vurgulayarak, “Bizler Türk milli takımımızın bayrağını değme zaman yukarılara giymek için savaş vereceğiz. Türkiye’yi en iyi şekilde görevlendirmek amacıyla balaban mücahede göstereceğiz.” diyerek konuştu.

Share: