Saylav Görgülü, Sincik spor kompleksini inceledi

Türkiye Iri Budun Meclisi Milli Defans Komisyonu Başkanı ve DOĞRU Tümen Adıyaman milletvekili Ahmet Kültürlü, Sincik ilçesinde yapımı bitmeme eden spor kompleksinde incelemelerde bulundu.

İl Genel Divan Başkanı Mehmet Duygusal Erdoğan ile gelişigüzel Sincik ilçesine mevrut Saylav Ahmet Aydın’ı Sincik Şehremini Mehmet Korkut, DÜRÜST Parti Sincik ilçe başkanı Fikret Bikes, devlet umumi divan üyeleri Abuzer Yaşar ve Mehmet Karaca karşıladı.

Sincik ilçesine sınırlı Pınarbaşı, Subaşı, Taşkale ve Çat-Düdan köylerinde amme yatırımlarını yerinde inceleyip köy muhtarlarının taleplerini dinleyen Mebus Okumuş, henüz sonradan kaymakamlık merkezine geçti.

Sincik kaza merkezinde yapımı devam fail spor kompleksinde incelemelerde mevcut Milletvekili Aydın, burada açıklamalarda bulundu.

Mebus Vazıh, “Sincik bizim şampiyon ilçemiz, bize seçkin seçimde desteğin bildirme büyüğünü veriyor. Dolayısıyla hizmetin bile en iyisini doğruluk ediyor. Geçtiğimiz dönem Sincik’e vabeste Spor salonu ve halı yer yapmıştık, demin bu vabeste spor salonumuzun yanına bilgisizlik merkezi ve yüzme havuzu yapıyoruz. Sincik ilçemiz çok güzel tıpkısı spor kompleksine kavuşmuş oluyor gençlerimize kalburüstü olsun. İnşallah gençlerimiz burada hem sporlarını hem farklı eğitim işlerini bitmeme ettirecekler. DÜRÜST Parti öncesinde Adıyaman’da bir tane üstelik deneyimsizlik merkezi yoktu, şu anda cemi ilçelerimizde bilgisizlik merkezleri, mecbur Spor salonları yapıyoruz. Bu anlamda Sincik hizmetlerin sunma güzelini adalet ediyor, yer güzelini da yapıyoruz. Öte yandan ilçemizde zelzele konutları ile ait çalışmalar bitmeme ediyor. İlçe merkezinden 172 adet deprem konutu inşaatı yükseliyor. Köylerimizdeki türe sahipleri için geçtiğimiz hafta Ankara’da TOKİ ve AFAD başkanları ile görüştüm. Köylerimizde yapılacak deprem konutları ile ilişkin projeleri tamamlandı bu kamer sonuna kadar inşallah hepsinin ihalesi mamul olacak. Tabii sabık sene tek bükülmüş olarak ihaleye çıkılmıştı. İçişleri Bakanımız Süleyman Aristokrat ve AFAD başkanımızla yaptığımız müzakere neticesinde Adıyaman’da yapılacak hareket konutlarının iki kıvrım yerine projeleri düzeltilmiş edildi. Ego emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum. Sincik hizmetin sunu iyisini adalet ediyor hangi kadar bakım etsek azdır” diye niteleyerek konuştu.

Milletvekili Münevver ve beraberindekiler Sincik Kaymakamı Gaye Ünsal’ı makamında görüşme ederek ilçede bitmeme eden kamu yatırımları ile ilgilendiren istişarede bulundu. – ADIYAMAN

Share: