Son dakika selen… Şırnak Şevket Hastanesinde onkoloji ve kimyasal tedavi ünitesi hizmet vermeye başladı

Şırnak Azamet Hastanesinde tıbbi onkoloji ve kimyasal tedavi ünitesi bakım vermeye başladı.

Şırnak Cesamet Hastanesi Başhekimi Dr. Çağcıl Küçükerdoğan, gazetecilere, hastanelerinde nakıs olan ünitenin bakım vermeye başladığını ve onkoloji ünitesinin bilcümle malzemelerinin temin edildiğini söyledi.

Artık kemoterapi tedavisi üzere vatandaşların Diyarbakır, Mardin ve başka illere gitmek zorunda kalmayacağını tamlayan Küçükerdoğan, “Vatandaşlarımız burada sağlıklı tıpkısı şekilde tedavilerini olacaklar. Burada onlara her makule imkanı sunacağız.” dedi.

İç Hastalıklar ve Tıbbi Onkoloji Ehlihibre Dr. Ferhat Rençper de kliniğe başvuran rahatsız sayısının haftada 15-20, ayakta tedavi gören züğürt sayısının 5 ila 7 olduğunu anlatım ederek, “Yerimiz bulunan. Başvuran cümle hastalarımızın tedavilerini yapabileceğiz. Bu zamana kadar yer illere ve başkaca Ankara ve İstanbul’a revan hastalarımız bundan hakeza hastanemizde otama görebilecek. Bilcümle amansız hastalık hastaları bize gelebilir. Yüzdelik 95 hastalığın ilaçları bile hastanemizde mevcuttur” diye konuştu.

Hastanede tedavi gören Havşa Ürek ise daha önce Batman ve Van’birlikte tedavi gördüğünü, ünitenin açılmasıyla çıktı tedavisine Şırnak’ta devam ettiğini belirtti.

Ürek, “Doktorumdan haddinden fazla memnunum Cenabıhak razı olsun ondan. Şırnak’ta kemoterapinin olması daha avantajlı.” ifadelerini kullandı.

Share: