Son zaman! 10 ili yıkan depremden etkilenen ailelere 10’ar bin lira bindi verilecek

Cumhur Reisi Erdoğan, Elbistan ve Pazarcık merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde incelemelerde olmak için Kahramanmaraş’a gitti.

“BÜTÜN İMKANLARIMIZI SEFERBER ETMİŞ VAZİYETTEYİZ”

Kahramanmaraş 12 Küçük Ay Stadyumu’ndaki çadır kentte vatandaşlarla konuşan ve bakanlardan vukuf alan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı açıklamada “Bugün birlik olma zamanıdır. Bizler hep imkanlarımızı seferber etmiş vaziyetteyiz.

“SEÇME AİLEMİZE ONLARI RAHATLATACAK BİR RAKAMI VERECEĞİZ”

Şu an itibariyle bazı hazırlıkları yapıp hasar tespitiyle birlikte alay malay ailelere desteğimizi vereceğiz. Kaynak Maliye’den bu konuda mahsus benzeri bütçeyi ayırmış vaziyetteyiz. İnşallah bu bütçeyle bu arada hasar tespitleriyle temas ailemize onları rahatlatacak bire bir rakamı vereceğiz. Bunu 10 bin teklik adına planladık” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIMIZI BU İLLERDEKİ OTELLERE YERLEŞTİRMEYE HAZIRIZ”

Antalya, Alanya ve Mersin kabilinden illerdeki otellerle üstelik anlaşıldığını aktaran Cumhur Reisi Erdoğan, “Otellerde kalma arzusunu ortaya koyan vatandaşlarım olursa biz vatandaşlarımızı bu illerdeki otellere yerleştirmeye hazırız. Çokça tehlikeli sayıda boşluk kapasitesine ulaştık. Vatandaşlarımız isterse kendilerini oraya konumlamak suretiyle kül imkanlarımızı orada bile seferber edeceğiz. Yeme içmece gibi mecmu ihtiyaçlar karşılanacak” diye konuştu.

Share: