CHP’li Haluk Pekşen’in kızı: Babamı falsolu kişileştirme öldürdü

25 ve 26’ıncı bölüm CHP Milletvekili Haluk Pekşen, 16 Eylül haset otama gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 61 yaşındaki Pekşen’in vefatı sonrası, “corona aşısına bağlı ruh kapakçığı zarında iltihaplanma” meydana geldiğine dayalı iddialar sosyal medyada çabuk yayıldı. Sözcü gazetesinin haberine göre Haluk Pekşen’in cemaziyelevvel defnedilmesinin ardından tıpkı izah eden kızı Şarkı Pekşen, babasının vefatıyla ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“HANGI BATAR NE COVID HANGI BIRLIKTE AŞI”

“Kamuoyunun falsolu bilgilendirilmemesi yerine hayatımızın sunma dağ günlerinden geçerken bu açıklamayı yazmak zorunluluğunu hissediyorum. Kıymetli babam Haluk Pekşen ne zatürre hangi Covid ne bile aşılama sebebiyle hayatını yitirmiştir. 15 Ağustos 2022 günü akşamı yemek yerken rahatsızlanması üstüne özel bire bir hastaneye gittik. ‘Göğsünde benzeri yanma hissettiğini, bu acının yemek esnasında başladığını’ ifade etti. Yapılan çözümleme sonucunda çağ değerleri başvuru aralıkları içerisinde, EKG’si birlikte normal imdi.

“ACISI BIRLIK GECE BITMEME ETTİ”

AĞRI KESICI verip bizi eve gönderdiler. Babamın acısı bilcümle gece devam etti ve sabahleyin erken saatte yeniden “Beni hastaneye götürün” dedi, doktorlar esasen seçkin şeyin alışılagelen olduğunu belirtseler da babam hastaneye düşmek istedi. O geceleyin tansiyonu yükselip alçalmaya ve ateşi çıkmaya başladı.

“BİR ÇEŞIT TEŞHİS KOYAMADILAR”

Çarşamba haset kamu değerleri yükselmişti, vücutta enfeksiyon oluşmuştu. Babamın mesul doktoru ne tuhaftır ki benzeri sözüm ona (!) gastrologtu. Covid, zatürre başlangıcı vs. makule tahminlerde bulunsalar da benzeri makule kişileştirme koyamadılar.

“İYİLEŞTİĞİ SÖYLENEREK TABURCU EDİLEN BABAM ELAN DE KÖTÜLEŞTİ”

Babam ihtimal anlayan kazanç diye niteleyerek odaya mevrut parçalanmamiş doktorlara “Göğsümde yanma var, yatınca artıyor, yemek yiyince artıyor. Reflüm var ondan türlü mi” diye niteleyerek anlattı. Amma “Ne olacak bu memleketin zayi” diyerek babama ağrı yanan o kişilerin aklına “Size tıpkısı iç görüm yapalım” buyurmak gelmedi. Bire Bir müddet sonra “İyileştin” diye taburcu ettikleri babam elan dahi kötüleşti ve uçak ambulansla Ankara Atılganlık Hastanesi’ne getirdik. Doktorlar kemirmek borusunun 32 cm’inde önsezi hizasında mahpushane olduğunu fark ettiler ve babama sordular.

“BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ”

Babam de balık yediği sırada fenalaştığını ve bunu Acıbadem’de anlatım ettiğini söyledi. Fakat imdi enfeksiyon önsezi zarına kat yapmıştı, değerleri çok artmış ve uygulanan hatalı tedavi sebebiyle muafiyet sistemi çökmüştü. Etibba ellerinden geleni yapsalar da 22 zaman geçmişti.

“BU ACIYI HAZMEDEMİYORUZ”

Benim canım babam seçkin zamanki gibi elinden gelen birlik mücadeleyi verdi fakat 1 kamer dayanabildi. Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. “Size anjiyografi yapalım” girmek yerine “Size iç görüm yapalım” deseler şu zaman Haluk Pekşen aslanlar üzere yanımızda olacaktı. Fakat babama konulan hatalı kişileştirme gibi falsolu bilgilerle insanların kandırılmasını kendi vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşı ile hiçbir ilgisi yoktur.”Share: