Trabzon-Gümüşhane karayoluna düşen taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon- Gümüşhane karayoluna düşen taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde yola düşen kayalar zımnında Trabzon-Gümüşhane karayolunda erişim tek şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor

TRABZON – Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde bu akşam ezanı yola düşen taş ve kaya parçaları nedeniyle Trabzon-Gümüşhane karayolunda erişim tek şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor.

Alınan bilgiye göre, bu akşam saat 21.10 sıralarında Trabzon-Gümüşhane karayolu 41. Kilometresinde Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde dik yamaçtan yola düşen taş ve kaya parçaları zımnında sefer ulaşıma kapandı. Yoldan araçların geçtiği tam yaşanan görüngü nedeniyle ocumak ve panik yaşanırken, bu sırada Trabzon’a hastalanmış götüren dil sahipleri çevredeki dil şoförlerinin yardımı ile kayaların tıpkı kısmını yoldan kaldırarak hastalarını Trabzon’a ulaştırmayı başardı. Olayın Güllabi, Toprak Gidiş Geliş ve Karayolları ekiplerinin haber verilmesinin peşi sıra yolda ekipler tedarik alırken, posta yapılan çalışmaların ardından tıpkı saat sonra biricik şeritten kontrollü adına ulaşıma açıldı. Kişmiri yolları ekiplerinin gelişim makinaları ile yoldaki kayaları ve taşları ayıklama çalışması sürüyor.

Share: