“Ulusal Mardin Fotosafari” yarışması üzere ön başvurular başladı

Mardin’birlikte bu yıl 5. düzenlenecek olan “Ulusal Mardin Fotosafari” yarışması üzere civar başvurular başladı.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi yoluyla “Masal şehir Mardin” mevzulu gerçekleştirilecek olan yarışmaya Türkiye’nin değişik bölgelerinden haddinden fazla sayıda aç ve müptedi fotoğrafçı, 4 dönüş süresince kentin tarihi, kültürü ve turizm potansiyelini fotoğraflayacak.

Yarış nedeniyle Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığında program düzenlendi.

Programda, Ilbay ve Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Mahmut Demirtaş, yarışmaya vasıta yaptırdı.

Demirtaş, amaçlarının Mardin’i yeryüzü domuzuna şekilde tanıtmak ve bugünü yarına aktarma etmek olduğunu söyledi.

Mardin kalıp ve umum ilçelerindeki güzellikleri hem dünyayla hem birlikte ülke ile benimsemek istediklerini anlatım fail Demirtaş, şöyle konuştu:

“Bu fotoğrafları hem Vilayet hem da uray namına detaylı müddet kullanacağımızı düşünüyorum. Güzeşte sene da böyle evire çevire ayrımsız etkinlik yapılmıştı. Bu yıl bu etkinliğin daha iyicene olacağını düşünüyorum. Bugüne kadar 150 fotoğrafçı müracaatı oldu. Bu etkinliğe katılacak 500 civarında fotoğrafçı bekliyoruz. Bu yerelde hem konuşu bir faaliyet meydana getirecek hem da yer büyük amacımız burada Mardin’in güzelliklerini fotoğraflayarak acun ve ülkemizle elbette paylaşabiliriz, henüz aşkın turistin ilimize gelmesi için elbet katkıda bulunabiliriz diye niteleyerek ilgi buyurmak istiyoruz.”

Yarışma, 22-25 Eylül tarihleri ortada Mardin’bile düzenlenecek.Share: