Üniversiteyi kazanan öğrencilerden Ilbay Demirtaş’a teşekkürname ziyareti

Mardin Büyükşehir Belediyesi Tekellüm Akademisi hazırlık kurslarına katılarak üniversiteyi kazanan öğrenciler, Mardin Valisi ve Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Mahmut Demirtaş’a teşekkürname ziyaretinde bulundu.

Ilbay ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Ekin Turizm ve Toplumsal İşler Ofis Başkanlığına bağlı Tekellüm Akademisi eliyle açılan Sunturlu Sanatlar ve Konservatuvar tedarik kursları ile üniversite hayallerini gerçekleştiren öğrencilerle tıpkısı araya geldi.

Nutuk Akademisinde açılan kurslarda terbiye gören öğrenciler, çeşitli üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi, müzik ve gösterici bölümlerini kazanarak hayallerine kavuştu.

Öğrenciler Ilbay Demirtaş’a gerçekleştirdikleri ziyarette teşekkürname etti.

Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitime destek amaçlı açılan kurslara katılan öğrencilerin üniversiteyi kazandıklarını görmenin kendilerini bahtiyar ettiğini belirtti.

Eğitime bindi olmaya devam edeceklerini dile getiren Demirtaş, “Nutuk Akademimizde putrel; gitar, ney, kılık, kağıt rölyef sanatı, model, sinema ve piyes atölyesi ile umum oyunları kabilinden ayrımlı branşlarda açılan kurslarda nutuk eğitimi almak isteyen öğrenciler pahal rabıta gösterdi. Bu kurslara mevrut korkulu ilginin ardından öğrencilerimizin sahne ettikleri bölümleri kazanmalarını kaplamak bizi akıbet aşama mutlu etti. Oryantasyon destek amaçlı değme ant gençlerimizin beraberinde olacağız. Üniversiteyi kazanan gençlerimize başarılar diliyor, sarıklı ve eğitmenlerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: