Vatandaşlar sosyal bölük projesi üzere başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal ev projesine müracaat yapıyor.

“Cumhuriyet Altını Tarihinin Genişlik Iri Toplumsal Bölük Projesi” diye nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” yerine belirlenen kampanyaya başvurular, e-Şevket’in beraberinde proje ilindeki Ziraat Bankası ve Ahali Bankasının mezun şubeleri aracılığıyla üstelik yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabahleyin saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara mevrut vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar aracılığıyla yapılacak başvurular, 14 Eylül-31 Teşrinievvel 2022 tarihleri beyninde akseptans edilecek. e-Büyüklük başvuruları ise 28 Ekim’de sona erecek.

Sakarya’bile vatandaşlar, Adapazarı, Trap, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’dahi nesir edilecek hep 2 bin 750 konut amacıyla vezneci şubelerine geldi.

Proje kapsamında form ile 6 ilçede 902 hane yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Saf Ilinek, AA muhabirine, zahmetli olduğunu ve yıllardır eş sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu belirten Ilinek, “İnşallah aile sahibi oluruz. Cenabıhak herkese kader etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 konut yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kaya üstelik projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkür fail Kaya, “Bu güre yaşımda karı hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diyerek konuştu.

Adem Kompozit ise kiraların erdemli olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden aile almak istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 konut yapılacak Kocaeli’den, 1100 basamak mensur edilecek Düzce’den, 1450 basamak kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 basamak yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye başvurma ediyor.Share: