Yenişehir Belediyesi’nden 30 Ağustos Kutlamalarında Manuş Cet Konseri

Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Yengi Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği Manuş Baba konserine binlerce vatandaş katıldı. Mersinliler, zaferin 100’üncü yılını bütün alay malay kutladı. Konserde vatandaşlara seslenen ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Manuş Ata’nın de seslendirdiği Ahmed Arif’in “Haberin var mı taş cidar” şiirine atıfta bulunarak “Dağlarına baha gelmiş memleketimin” dedi.

Yenişehir Belediyesi, 30 Ağustos Utku Bayramı’nı etkinliklerle kutladı. Geçmiş ahit Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi ile gelişigüzel düzenlediği 30 Ağustos Korteji ile saraka coşkusu yaşanmıştı. Yenişehir Belediyesi, sanatkâr Manuş Baba’yı Özgecan Arslan Meydanı’nda Mersinlilerle buluşturdu. Meydanı dolduran vatandaşlar zaferin coşkusunu birlikte yaşadı.

“BİZE DÜŞEN ÜLKEMİZİ İLERİYE TAŞIMAK, GÜNDEŞ MEDENİYETLER SEVİYESİNİN ÜSTÜNE ÇIKARMAK”

Yenişehir Şehremini Abdullah Özyiğit ve CHP Mersin Saylav Alpay Antmen üstelik vatandaşlarla birlikte konseri dinledi. Konserde vatandaşlara seslenen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Yenişehir, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’mız hümayun olsun. ‘Dağlarına baha mevrut memleketimin.’ Bizler bugün bu güzellikleri söyleyebilmek üzere bundan parçalanmamış bire bir çağ önce Celil Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve posta arkadaşları canlarını ortaya koydular. ve bu güzelim ülkeyi bizlere gönül ettiler. Onlara bu meydandan binlerce selam olsun. Bize sakit ülkemizi ileriye emmek, modern medeniyetler seviyesinin konusunda intikal etmek. Bu yolda, güzel bire bir büyüklük ve sunturlu bir ati üzere hep alay malay çalışmaya devam edeceğiz. Adamakıllı geldiniz, sizleri seviyorum” dedi.

“CELIL ÖNDERİMİZİ VE CEMI SEFER ARKADAŞLARINI ZAFERİN 100’ÜNCÜ YILINDA MİNNETLE VE RAHMETLE ANIYORUZ”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan CHP Mersin Ağacı Saylav Alpay Antmen ise “Bu iyicene geceyi düzenleyen Yenişehir Belediyesi’ne ve Şehremaneti Başkanımız Abdullah Özyiğit’e teşekkür ediyorum. Galibiyet Bayramımızın coşkusuna yakışan da buydu. Celil Önderimizi ve birlik kez arkadaşlarını zaferin 100’üncü yılında minnetle ve rahmetle anıyoruz” diyerek konuştu.Share: