Yer Sarsıntısı bölgesinde 14 liraya satılan ekmek aksülamel çekti, başbuğ fırına gidince genişlik anlaşıldı

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler bölgede çetin yıkıma sebep oldu. İki depremde Kahramanmaraş’ın yanında Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay’birlikte çok sayıda çatı yıkıldı, binlerce vatandaş hayatını kaybetti.

“14 LİRAYA ATLATMAK Mİ TAMAM EVET”

Depremin peşi sıra, Gaziantep’te aynı ekmek fırınında çekilen görüntüler,tepki çekti. Onlarca insanın olduğu paketlemek fırınına mevrut benzeri kız çocuğu, “Savuşturmak birçok mülk?” diye sordu. Fırıncı, “14 TL” yanıtını verdi. Aldığı yanıt karşısında yurttaş, “Böyle tıpkı durumda dahi şurası yapabiliyorsunuz. Tek husus demiyorum.” sözleriyle tepkisini gösterdi. Bire Bir apayrı vatandaş ise, “14 liraya paketlemek mi olur evet” diye niteleyerek isyan etti.

GRAMAJ ARTTIĞI İÇİN FİYAT DE ARTMIŞ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu gelişmelerin arkası sıra tepkilerin odağındaki fırına gitti. Fırıncıya “Neler oluyor burada?” diyen Tahmazoğlu’na, öğrenci yetişmekte pürüz çekildiği için gramajın artırıldığı ve fiyatın de buna vabeste namına yükseldiği anlatıldı. Fırındaki vatandaşlara dönüp “Bu buut sizin amacıyla akla yatkın mü?” diyen Tahmazoğlu, gramajın kontrol edildiğini ve aynı eksiklik olmadığını söyledi.

Share: