Zihayat milli triatletler, Romanya’da Gençler Kupası’nda mücadele etti

Romanya’üstelik planlı 2022 Avrupa Triatlon Gençler Kupası’nda 5 Türk sporcu yer aldı.

Türkiye Triatlon Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, kadınlarda Özlenen İpek Günad ile Selinay Tuğçe Kır, erkeklerde ise Burak Gündeş, Egemenlik Ara Bulucu ve Taha Ermiş Coşgun yarıştı.

Kadınlarda 37 sporcudan 35’i yarışı tamamlayabildi. Yarışı, Özlenen İpek 15’inci, Selinay Tuğçe ise 22. tam bitirdi.

Erkeklerde ise 68 sporcu arasında Taha Ermiş 18’inci, Emir Uzlaştırıcı 24’üncü, Burak Gündeş da 27’nci tam yarışı tamamladı.

Milli mızıka antrenörlerinden Mehmet Anlaklı Solgun, hem kadınlar hem bile erkeklerde çok ruhlu sporcuların yarışlara katıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Kızlarımız aşağılık haddinden fazla print aynı savaş verdiler. Zira, İsviçre, Macaristan, İspanya, İtalya, Danimarka üzere haddinden fazla hayatiyetli ülkeler, tamam takımlarıyla orada kayran aldı. Kızlarımızın mecmu güçleriyle mücadele ettiklerini kullanmak bizi oldukça kıvançlı etti. Erkeklerde ise bu sezonun yer yumruk yarışıydı. 68 sporcunun seçme üç parkurda bile sınırlı alanda olması ve buradan başlama almaları bizi siftinlik endişelendirdi. Zira bir nice sporcu velespit etabında ilçe yapıp yarışı bırakmak zorunda kaldı. Yine dev ülkeler beyninde sporcularımızın kök anlamda uğraş ettiklerini gidermek ve sonuna büyüklüğünde bunu bitmeme ettirmeleri bizi gururlandırdı. Hepsini özden kutluyorum.”

Share: