Zincir Mağazalar Derneği’nden deprem bölgelerine bindi

Zincir Mağazalar Derneği, zelzele bölgelerine sunulan desteklere ilgilendiren açıklama yaptı.

Dernek açıklamasında, “Ülkemizi kanun boğan, şiddeti, kapsadığı düzlük ve etkileriyle yüzyılın afeti namına nitelendirilen depremden ve yaşanan kayıplardan dip tartı duymaktayız.” ifadelerine vadi verildi.

Halkın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında önce sırada mevrut perakendecilerin felaketin önce saatlerinden itibaren seferber olduğunun belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Derneğimizin AFAD ve sair amme kuruluşlarıyla kurduğu bildirişim ağı çerçevesinde yardımlarımız kıyamet bölgesine ulaştırılmaya bitmeme etmektedir. Ana ihtiyaç olan gıdanın birlikte çekicilik koşullarının dahi etkisiyle öne sâdır besin dışı ihtiyaçların karşılanması ve müzaheret kuruluşlarının koordinasyonunda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında derneğimiz ve üyelerimiz üstüne düşen kamu vazifeleri yerine getirmeye hazırdır.

Halkımızın günlük yaşantısına en gücük sürede dönebilmesi için yanlarında olduğumuzu belirterek, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, yaralılara müstacel şifalar dileriz.”

Share: