“2. Maden Istirdat Yarışması” başladı

Türkiye Madenciler Derneği yoluyla düzenlenen “2. Maden Istirdat Yarışması” başladı.

İzmir’de mevcut Kozalak Altın İşletmeleri Ovacık Kızıl Madeni’nde gerçekleşen ve 23 Eylül’de sona erecek yarışmalarda, eskimemiş teknoloji istirdat ekipmanları ve teknikleri sergilenerek sınav ediliyor.

Toplamda 100 kişiden oluşan 10 takımın birbirlerini tanımalarına okazyon sağlayan yarışmada, beyaz zehir kontrol-istirdat ekipleri meydan şeş-üstü, açar kazalarına engelleme ve sıhhi imdat, takım yetkinlikleri ve kimyevi olaylara engelleme oluşmak için beş farklı kategoride takat sınırı sergileyecek.

Anagold Madencilik, Çayeli Bakır İşletmeleri, Demir Export, ESAN Eczacıbaşı Sınai Hammaddeler, Koza Değerli İşletmeleri, Lidya Madencilik, Polyak Eynez, Türkiye Kömür İşletmeleri, TÜMAD, Tüprag Efemçukuru Kızıl Madeni şirketleri organizasyona yarışmacı adına katıldı.

Ayrıca, Acacia Maden İşletmeleri, Dedeman Madencilik, Dimin Madencilik, Eti Bakır, Eti Krom, Gübretaş Maden Yatırımları, Gümüştaş Madencilik, Limak Çimento ve Öksüt Madencilik yarışmada müşahit yerine kayran alacak.

Etkinlik kapsamında, Türkiye madenciliğinde taharri ve kurtarma konularında faziletkâr dimağ oluşturulması ve ekiplerin afetlere müdahale kabiliyetlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.Share: