Akdeniz’de spor tesisleri hizmet ve tamir çalışmalarıyla yenileniyor

Akdeniz Şehremini Mustafa Gültak, ilçedeki spor tesislerinin hizmet ve tamirat çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Gültak, yenileme çalışması yapılan Karacailyas Mahallesi’ndeki futbol sahasını inceledi.

Yetkililerden bilgelik kayran Gültak, antrenörlerle ahbapça etti.

Gültak, gazetecilere, Spor Makat Düzenleme Başkanlığı ile yapılan reklam anlaşması çerçevesinde ilçedeki spor tesislerinin bakımı için yaklaşık 50 milyon lira cins ayrıldığını söyledi.

Karacailyas’taki sahanın altyapısının ve zemininin yenilendiğini tamlayan Gültak, “Burası ekli tıpkısı sahaydı. Üzerine oturulunca sallanan yazboz tahtası ve demirden yapılma tribünün adına 500 kişilik eskimemiş aynı tribün yapıldı. FIFA standartlarında restorasyon yapılan tesise 2 yargıcı odası, 4 soyunma odası ve 2 personel odası kazandırıldı. Müsabakaların oynanacağı ağıl getirilen meydan, bölgeye bile cereyan getirecek.” dedi.

Gültak, Kazanlı Mahallesi’ndeki sahada birlikte bakım ve tamir yapılacağını belirterek, akşam müsabakaları üzere aydınlatma çalışması planlandığını dile getirdi.

İlçe genelindeki spor tesislerinde yenileme işlemlerinin süreceğini bildiren Akdeniz Şehremini Gültak, desteklerinden âlem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na teşekkür etti.

Share: