Başörtüsü tartışmasının ruzname olduğu dönemde yayınlanan kullanılmamış dizinin fragmanı olay yarattı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kadınların giysi kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı kanuncu güvenceye alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan sırf çıkartacağız.” şeklindeki başörtüsü çıkışı sonrasında CHP Meclis’e 3 maddelik tıpkı yasa teklifi sundu. Cumhur Reisi Erdoğan ise “Sanki vebal çıkartıyorlar. Samimiyseniz bunu anayasal düzeyde çözelim” dedi.

DAHA İLK FRAGMANIYLA GÖRÜNGÜ YARATTI

Konunun devlet gündemine oturmasından bilahare Show TV ekranlarında yıpranmamış benzeri dizinin tanıtımındaki detaylar ilgi çekti. Kızılcık Şerbeti ismiyle ekranlara ati olan dizide, başörtüsü sorunu karışma değişik sahn tarzları ele alınacak.

“BUNLAR BIRLIKTE DEĞME YERDE”

Yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği, başrollerinde Sıla Türkoğlu ve Doğukan Güngör’ün oynadığı dizinin fragmanında, başörtülü benzeri kadının apayrı tıpkısı kadına çarpması sonucu, “Bunlar da gelişigüzel yerde” sözüyle karşılaştığı görülüyor. bununla birlikte yeniden başörtülü bire bir kadınla ayrıksı ayrımsız kadının tartışmasında, “Uygarlık düşmanı,” “Hürriyet düşmanı, faşist” kabil söylemlerin fragmanda saha alması içtimai medyada ruzname oldu.

DİZİNİN KONUSU

Usta aktör kadrosu ve yayınlanan afişiyle dikkatleri çeken dizi; farklı kültürlere sahip iki ailenin çocukları Tabiat (Sıla Türkoğlu) ve Fatih’in (Doğukan Güngör), sebep nikahıyla evlenmesinin arkası sıra gelişen can alıcı olayları laf alıyor. Geçtiğimiz günlerde çekimleri İstanbul’da başlayan yapımın oyuncu kadrosunda antrparantez; Feyza Civelek, Ceylan Yalazoğlu Karakoç, Emrah Altıntoprak, Feray Darıcı, Selin Türkmen, Hırslı Çakar, Ağızcıl Özer, Rahimcan Kapkap, Serkan Tınmaz ve Tuana Sır Uzunlar kabilinden isimler caka alıyor.

Share: