CHP’li Koca: 6’lı masanın adayı reisicumhur olacak, Türkiye bayındır bire bir içki algı

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Muharrem Koca, “6’lı masa namına çok çalışıyoruz. Yapacaklarımız üstelik anlaşılan. Kavim İttifakı’nın, 6’lı masanın cumhur reisi adayı, geçmiş seçimde Türkiye’nin 13’üncü reisicumhur olacak ve Türkiye şen benzeri dem algı” dedi.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Muharrem Erkek, mütenevvi temaslarda çıkmak üzere Tunceli’ye geldi. Partililerle derinti fail Koca, elan sonraları partisinin toprak başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya CHP İzmir Mebus Atilla Sertel, CHP Tunceli Saylav Çelik Şaroğlu, İl Başkanı Ulu Mustafa Polat ve partililer katıldı. Türkiye’nin çetin sorunlarının olduğunu ve bu sorunların bile çözülmeyecek ülkü olmadığını belirten Aşure Ayı Eş, “Tunceli’üstelik bile Türkiye’nin gelişigüzel durumunda da gençlerimiz geleceklerini, umutlarını ve hayallerini az dışında arıyorlar. Bu tablonun sorumlusu bu ülkeyi yönetenlerdir. İktidara geldiğimizde kuvvetler ayrılığını getireceğiz, demokratik ahbaplık devletini yapılış edeceğiz. Çoğulculuğu, kolektif çalışmayı, tüvana kurumlar, kurallar ve kadrolar kasılma edeceğiz. Zaman gücü benzeri kişide topladılar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tıpkı şahıs devletine dönüştürdüler, resim arasında” diye konuştu.

‘MÜCADELE GELECEK NESİLLER İÇİN VERİLİYOR’Türkiye’nin sorunlarını haddinden fazla ongun bildiklerini tabir fail Eş, şöyle devam etti:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bu mücadelede mecmu Türkiye’ye seslenerek ‘Bize katılın’ diyor. Biz bile demincek Tunceli’den seslenelim; bize katılın çünkü bu demokrasi, teadül, hak, el birliği, halk ünsiyet, hak mücadelesidir. Bu savaşım da ati nesiller üzere veriliyor. Mevki, freni patlamış kamyon kabil uçuruma sürükleniyor. Buna hep alay malay ‘dur’ diyeceğiz. Buna CHP, Kavim İttifakı ve 6’lı masa olarak çokça çalışıyoruz. Yapacaklarımız birlikte galiba. Ulus İttifakı’nın reisicumhur adayı, ilk seçimde Türkiye’nin 13’üncü reisicumhur olacak ve Türkiye abat ayrımsız içki takanak. İlk bir haftada yapacaklarımız dahi anlaşılan. Umumi Başkanımız değme ekip toplantısında anlatıyor. İlk ayrımsız haftada çıkartacağımız tamim, kamuda israfın önlenmesi genelgesi olacak. Kamuda vasıta saltanatı kadar özge saltanatlar bile bitecek.  El fakirleşirken birileri kamuda saltanat süremez. Eksiksiz kaynakların sahibi halktır. Bölüt bakım fail benzeri dümen kasılma edeceğiz. İlk genelge ve kararname bu olacak. Esnafımızın ister esnaf kefaletten icap Halk Bankası’ndan aldığı kredinin faizlerini sileceğiz, esas parayı da baştan yapılandıracağız. Esnafımız rahat bire bir dem ahzetmek zorunda. Çiftçimizin ister Tarım Güven Kooperatiflerinden gerekse Tarım Bankası’ndan kullandığı kredilerin faizlerini sildireceğiz. Asıl paraları birlikte yapılandıracağız. Türkiye’nin bütçesi balaban ama siz o parayı vatandaş amacıyla değil de lehtar amacıyla kullanırsanız levha ortada.”

Share: