CHP’li Müstakil Özel’den SELIM Parti’ye anif reaksiyon: Şeker Hastalığı nerede?

CHP Kadro Başkanvekili Hür Özel, zaman TBMM’da matbuat toplantısı düzenleyerek gündeme ilişik değerlendirmeler yaptı. Özel, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’da üzüm fiyatını açıklarken MHP MYK Üyesi Ulvi Tayyare’tan düşünce aldığını anlatım ederken, “Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Yağmur Korkmaz’ın ahbabı Ali Tayyare’a soruyor. Erkek Kemal birlikte Özgür Hususi’e soruyor. Müstakil Hususi, ekincilik odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa dünyalık kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Bay Eksiksizlik, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki hep hisse senedi ve işlemlerde tıpkısı şekilde kazanmak gibi” diye niteleyerek eleştirdi.

Özel’in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“GİRESUN’DAKİ İSYAN KAYDA DEĞERDİ”

Mazi Giresun’daydık. Eke tıpkı Giresun vardı. Sayın Genel Başkanımıza, partimize gösterilen demet; Giresun’daki başkaldırma kayda değerdi. Alelhusus fındık fiyatları… İlan edilen fiyatların haddinden fazla altında gerçekleşen alımlar ve fındık üreticisinin, Giresun’un, bilcümle Ordu’nun sıkıntısı geri hem Ekip Toplantı’mıza hem esnaf ziyaretine hem üstelik Genel Başkanımızın yapmış olduğu hep sınırlanmış toplantılara yansıdı. CHP olarak kapalı tutulan Sedir’in esasen berrak olması gerektiğini söyledik. Ama tığ bu Sedir’in esas ihtilaf grubu olarak tatili değil çalışmayı yeğleme ettik.

O MİLLETVEKİLLERİNİN DURUMU AÇISINDAN ÇOKÇA ÜZÜCÜ

Sedir kapalı olduğu üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vaat ettiği, erim verdiği amma yapamadığı çok sayıda hisse senedi birikiyor. Bu tabii Divan iradesine tıpkısı saygısızlık. DOĞRU Öğür Grubu’nu kurşun askerlerden görmek, kendilerine destek veren MHP Grubu’nun kendisinin ne istediği, vatandaşa ne kortej verdiği değil, sarayın ne karar verdiği yönünde rey kullanacağını derpiş etmek o milletvekillerinin durumu açısından çok üzücü.

PARTİSİNİN MİLLETVEKİLLERİNE SORDU; ‘BAKALIM FİYATIMIZI MANİSALILAR BEĞENECEK Mİ’ DEDİ

Bu Meclis’i özlük gündemine bilge olan, vatandaşın sorunlarını dinleyen, angarya, bakı görevini namına getiren ve bunu kimseden korkmadan yapabilecek ayrımsız ağıl sarmak için bire bir seçime ve arkası sıra dahi güçlendirilmiş parlamenter sistem ile ilgilendiren intikal döneminin yaşanmasına gerekseme olduğu sarih. Fındık üreticisinin sorunu kabilinden benim intihap bölgem amma Manisa dışında Türkiye’birlikte 10’dan çok ili ilişik tıpkısı ülkü var. Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’ya geldi. Üzüm fiyatı açıkladı. Bu fiyatı açıklarken da hem ittifak ortakları MHP’nin Alaşehir’deki serencam uray başbuğ adayına hem dahi zat partisinin milletvekillerine sordu. Bakalım fiyatımızı Manisalılar beğenecek mi dedi.

PİYASAYI ANCA BİR KARMAKARIŞIK ETTİ Kİ ŞU ANDA MANİSA’DA 19, 20 TL’DEN ÜZÜM SATILIYOR

Hepsi larp beğenecek, beğenirler dediler. ve Recep Tayyip Erdoğan, 27 TL’lik tıpkısı kıymet açıkladı. Meğer sayın Genel Başkanımız, Manisalılar ne istiyor diye niteleyerek Takım Toplantısı’nda bana sorduğunda ben üzümün maliyetinin 25 TL olduğunu, bunu da Manisa’daki bütün tarım odası başkanlarının, süresince MHP’lisi var, YANLIŞSIZ Partilisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi var, onların değişik çalışmalarla belirlediğini, sayın Umumi Başkanımıza ilkin bildirmiştim. İki dolar karşılığı Türk lirası demiştik. O dönüş 35 TL idi. Recep Tayyip Erdoğan gelip, 9 numaralı üzüme 27 TL vereceğiz, ayak tabanı fiyatımız bu olacak dedi. Maatteessüf bu açıklama piyasayı anca tıpkısı allak bullak etti ki şu anda Manisa’bile 19, 20 TL’den üzüm satılıyor.

BUNLAR ELDEN VATANDAŞI PERİŞAN ETMEDİLER, KENDİLERİNİ ZENGİN ETTİLER

O dönme Recep Tayyip Erdoğan döndü, haddizatında üzüm üreticisi değil, üzüm ihracatçısı olan birisine, MHP’nin MYK üyesi olan, son seçimlerde Alaşehir Şehremaneti Başbuğ adayı olan Ulvi Uçak’a sordu, ‘Kaç liradan üzüm alıyorsun?’ Dedi kim o ‘6 TL’den yaş üzüm alırım.’ İşte 4, 4,5 kilo. Oradan 27 TL’yi bereketli tıpkı denk namına hesaplamışlardı. Zaman bilcümle Alaşehir, bütün Salihli, Sarıgöl biliyor, o pres 4 TL’den üzüm alıyor. Yani 4 TL’den üzüm aldıkları amacıyla cılız üzümün doğrusu natürel adına piyasadaki fiyatı 17 TL adına oluyor. Bugün arık üzüm 19 TL’den, yaş üzüm dedikleri kabilinden 6 TL’den değil, 4 TL’den alınıyor. Alaşehirli üzüm üreticisi dostunu, 2 dolar diyen CHP’liyi gördü, düşmanını üstelik gördü. MHP’yi, onun MYK üyesini, SELIM Fırka’nin milletvekillerini birlikte gördü. Bunlar yalniz vatandaşı çirkin etmediler, kendilerini ensesi kalın ettiler.

UÇAK, DÖNÜP DOLAŞIYORSUN ÜSTELIK MHP MYK ÜYESİ SIFATIYLA, SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’I NİYE ANMIYORSUN

Büyük Tayyare izah yapmış, tığ ona şurası sormuştuk; bak senin seçim kampanyana bindi verenlere bak demiştik. Alaattin Bıçakçı orada, Mehmet Ağar orada, ‘yanlışlık işleri bakanı’ orada dedik, Korkut Eken orada dedik. Bu arkadaşların eş isimleri nerede geçiyor dedik, sistem anladı. Ayrıca, aynı bile Sezgin Baran Korkmaz orada dedik. Güzeşte hafta açıklama yapmış; birisi diyor ki terörle savaş kahramanı, terörle mücadelede yaptığı işleri değil kim sonraları çevirdiği işlere laf ediyor budun. Benzeri tanesi diyor, çokça değerli İçişleri Bakanı’mız, onun kimlerle fotoğrafı olduğu arasında. Mehmet Ağar’ın ne pozisyonlarda olduğu arasında. Alaattin Çakıcı’nın bile hapisteyken şüphesiz aftan yararlanıp çıktığı, hangi işlerle meşgul olduğu beyninde. Bunları söylemiş bütünü süper insan diye. Anne Sezgin Baran Korkmaz var, kampanyanın finansörü. Oğlunun sünnet töreninin kirvesi. Diyor kim ‘Küçük Tayyare’ın kirvesi olmak beni çokça mutlu etti, Uca Tayyare merhametli, yürekli, kendisi Alaşehir amacıyla bire bir şanstır.’ Intihap kampanyanda geldi bindi verdi. Kampanyanda ödüller verdi. Mehabetli Tayyare, dönüp dolaşıyorsun bile MHP MYK üyesi sıfatıyla, Sezgin Yağmur Korkmaz’ı niçin anmıyorsun?

ERDOĞAN, ÜZÜM FİYATI VERİRKEN SEZGİN BARAN KORKMAZ’IN AHBABI ALİ UÇAK’A SORUYOR

SELIM Öğür’nin umumi başkanı, suç örgütleri ile temasta, Türkiye’nin başını de iri belalara sokan ve Süleymanoğlu birçok deyince kaçan, Türkiye’ye tıpkısı dolaşma önceki özel adına çağırıp tecezzi ettikleri demincek Türkiye’nin düşünmek üzere istediği amma elinden kaçırdığı birisi ile aşna fişne olan, onun sponsorluğunda Alaşehir Belediyesi’hangi iştahlı reşit birisine soruyor, üzümcünün geleceğini. Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Baran Korkmaz’ın ahbabı Yüksek Uçak’a soruyor. Bay Kemal bile Müstakil Özel’e soruyor. Müstakil Özel, tarım odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa servet kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Bay Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki hep iş ve işlemlerde tıpkı şekilde koymak cins.

BAKANLIK, CUMHURBAŞKANININ İMZALI MEKTUBUNU EVLERE SUNACAK

Giderayak bokluk paçalarından akıyor. Eş Bakanlığı, tıpkı sirküler yayınladı. Tevzi yerleri malum. Diyor kim 2022 yılından başlayarak ulusal musahabe programımız var, arkalama yapılan hep evlere biricik tek gireceksiniz. O evlerde Cumhurbaşkanımızın imzalı mektubunu sunacaksınız. Cumhurbaşkanının mektubu, toplumsal müzaheret yapılan ailelere. Bu eleştirilince tığ bu ziyareti her sene yapıyorduk diyor. Reisicumhur, mektubunda bu uygulamayı ilk kez bu yıl başlattık diyor. Yani bakanı yalanlıyor. Vekâlet da öz yazısında bakanı filhakika yalanlıyor. Cumhurbaşkanımızın mektubunu verin diyor.

ALLAH HİÇBİR SİYASETÇİYİ BUNLARA TENEZZÜL KIRAT HALE DÜŞÜRMESİN

Mektup, 2002’den beri yaptıklarını anlatıyor. AKP propagandası. Düşünün ayrımsız ülkede yoksullar var, 2002’da elan kuduz, 3 milyon aileye arkalama yapıyorlarmış, demin 5,9 milyon aileye isabet bu. Yani yoksulluğu elde etmek değil, müzaheret düzlük karı sayısını iki katına çıkartmak ile övünen bire bir acayip hükümet. Tığ size 2002’den beri şunları, bunları yapmış, ayrımsız oyu bize verin dememiş Recep Tayyip Erdoğan. Ayrımsız partinin umumi başkanının 2023 propaganda mektubunu Aile Bakanlığı’nın 81 ildeki 975 ilçedeki temsilcilerinin teker tekerlek yoksul ailelere gidip propaganda yapacakları bire bir sürecin içerisindeyiz. Cenabıhak hiçbir siyasetçiyi bu arkaç, bu duruma düşürmesin. Bunlara tenezzül ayar ayla düşürmesin. Bunlara ne Erbakan tenezzül etti hangi Süleyman Demirel hangi Bülent Ecevit ne Turgut Özel tenezzül etmişti. Evvelden buna tenezzül eden benzeri yegâne siyasetçi bulunmayan.

ŞU ANDA BUUT ŞU, ŞEKER HASTALIĞI NEREDE, NAMEVCUT, SERVET NEREDE BULUNMAYAN

Giresun’üstelik arıcılar geldiler, ‘SELIM Fırka tarafından dolandırıldık’ dediler. Ekincilik, Hayvancılık ve Arıcılık Platformu diyerek tıpkı ortam var. Arıcılara, haşat şeker hastaliği taahhüttü ile Türkiye’nin ciharıyek birlikte yıl esasen itibaren servet toplamışlar. 81 ilde yapmışlar. Umumi başkanları Mustafa Sarıoğlu, fahri umumi başkanları DOĞRU Parti Münevver Saylav Kavi Ağır. Diyorlar kim şeker hastaliği fiyatları haddinden fazla arttı, siz bize paraları verin, tığ Cumhurbaşkanımızın yardımı ile mukteza görüşmeleri yaparak, ki yapıyorlar dahi bilahare, size çarkıt şeker alacağız, arıcıların ihtiyaç duyduğu şeker hastaliği bu enflasyondan etkilenmeyecek. Arıcılar bu krizden çıkışın yolunu Dayanıklı Güç’a güvenerek AKP’nin tıpkısı milletvekilinin işin süresince olduğunu görerek işin içine giriyorlar. Şu anda boyut şu, şeker hastaliği nerede, yok, para nerede bulunmayan. Paramı ver, mülk yok; şekerimi ver, şeker hastaliği yok. Arıcılar, fiyatlı şeker hastaliği almamak için yatırdıkları paralarından da oldular ve şimdi arılarına şeker hastaliği alamıyorlar. DÜRÜST Parti Saylav Metanetli Zor, ‘Benim bu konularla on paralık ilgim yok’ demeye başlamış. Amma, içtimai iletişim araçları hesabı öyle söylemiyor. Çetin, sosyal iletişim araçları hesabından TAHAP Umumi Başkanı ile birlikte bu amaçla Ekincilik ve Orman Bakanı Yardımcısını görüşme etmiş. Gene Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu ile çalışmaları birlikte değerlendirmiş. İkisinin fotoğrafı var. Alay Malay Türkiye Ekincilik, Hayvancılık Federasyonu müşavere toplantısına katılmışlar. Yanlarında (AKP) İzmir Milletvekili Cemal Bekle bile varmış… ve şaşılmayacağı üzere hamaset vermek isteyen dolandırıcıların verdiği kabilinden Süleyman Soylu’ya gidip destek istemişler. Yanlışlık işleri bakanımız birlikte bu karenin zarfında var.

BU NUKUT NE ANT ÖDENECEK, BU ŞEKERLER NE DEVIR VERİLECEK

Şimdi It Canlı Güç diyor kim benim bu işlerle ilgim yok. TAHAP paraları toplamış, arıcıların şekerini vermiyor, Giresunlu arıcılar geçkin isyandaydı. Bize 40’ın üzerinde ilden geldi. 81 ilde bunlar mülk toplamışlar ve ödememişler. AKP’nin sözcüsünden, takım başkanvekillerinden bu konuya benzeri mesafe getirmelerini, bu nukut ne ant ödenecek, bu şekerler ne zaman verilecek bunu benzeri nöbet elan altını çizerek dilek ediyoruz.

CANDAN’I ŞİKAYET EDEN KİŞİ TOGO KULELERİNİN SAHİBİ

Devleti hukuk dışına çıkararak yönetmeye alışkan Süleyman Aristokrat, ki bunu muhtarlara bile söylemişti, ‘yıkın evi, karar arkasından gelsin’ demişti. Mimarlar Odası Ankara Büro Başkanı Tezcan Karakuş Içten, onun başına gelenleri kamuoyu ile benimsemek durumundayız. İçişleri Bakanlığı Efdal Sıkı Düzen Yerleşmiş, Çankaya Belediyesi’nde etkin Içten’ı, ‘belediyedeki işine gitmediği’ gerekçesiyle memuriyetten atmış. Ilgiyle’ı şikayet fail emanet TOGO kulelerinin sahibi. Zira Ilgiyle, onun başkanlığındaki Mimarlar Odası, başvuru yapmıştı. O müracaat yardımıyla TOGO kulelerindeki mesele ortaya kullanılmış ve hüküm kararı ile yanlışlık ortaya çıkmıştı.

DANIŞTAY KARARINA RAĞMEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, PERSONELİ OLMAYAN BİR VAZIFELI HAKKINDA BU KARARI VERMİŞ

TOGO kulelerinin sahibi sayın Içten’ı şikayet etmiş, bunun konusunda Çankaya Belediyesi benzeri sormaca başlatmış ve soruşturma sonucunda üzerine prosedür yapmaya icap görmemiş. Zira öyle işe gelmeme üzere bir belirleme ham. Buna rağmen İçişleri Bakanlığı, denetmen yollamış, sormaca talep etmiş, vekâlet vermiş. Kişi Danıştay’a başvurmuş; Danıştay soruşturmaya icap bulunmayan demiş. Bunu iptal etmiş. Danıştay kararına rağmen İçişleri Bakanlığı, karar kararını hiçe sayıp kendi personeli olmayan tıpkısı görevli için bu kararı vermiş. Bu önce vukuatları değil. KHK ile atılan olan amma OHAL Komisyonu eliyle göreve iade edilen personeli göreve başlatmıyor İçişleri Bakanlığı. Şiddet kararı ile göreve iade alanları de başlatmıyorlar. Bu konuda ombudsmana yapılan İçişleri Bakanlığı aleyhine sonuçlanıyor.

AKP’Yİ SIYANET-İ İSLAM HAREKETİ DİYE BİR CEREYAN YÖNLENDİRİYOR

Daha önceki 14 festival tahrip etmişlerdi. Koruma – i İslam Hareketi… Biz fek ettirdik deyip övünüyorlar. en üst Fethiye’deki Gündeş Fest fesih edildi. Önümüzdeki seçimde düşünce kullanacak bütün gençlere söylüyoruz, hep tüvana kardeşlerimiz düşünce, rapor özgürlüğünün, sanatın bilcümle yanındalar. AKP’yi Kayirma-i İslam Hareketi diye niteleyerek bire bir hareket yönlendiriyor. Bu festivalleri iptal ettirip bilahare üstelik karşısına geçip batın atıyorlar. Sizlerle kolpo geçiyorlar… İptal edilen bu festivallere gidemeyen bütün canlı kardeşlerim bilsin ki 20 sene önce DOĞRU Öğür geldiğinde tek festival fesih edilmiyordu. 20 yıl evvel yapılan bu festivallerin kâffesi abat bayındır yapılıyordu. 20 yıl sonraları 10 katına çıkması lazımken Türkiye’dahi gençlere curcuna yaptırmayan ve onlara iftira fail tıpkısı hesap var. AKP ve MHP’nin Türkiye’yi getirdiği noktada gençler curcuna yapamamakta, iktidara andıran sanatkâr değilsen konserlerin tahrip edilmektedir. Bunları hem gençlere hem temel-babalarına hem nenelerine-dedelerine şikayet ediyoruz. Çıktı bu işi çözerse sandıkta çoluk çocuk ve onların büyükleri çözer. Ne geçerlilik ne ahbaplık hangi bizi dinliyorlar ne birlikte özlük içlerindeki birkaç devam aklıselim insanı dinliyorlar. Şuurlarını kaybetmiş durumdalar.

20 YILDA TUTAN BİR KESIM ITIDALLI VADELİ PROGRAMI YOK

Yönetmeyecekleri aynı dolaşma üzere Mutedil Vadeli Programı ilan yazar yapamadıklarını bize ocak ödevi adına vermişler. Başımızla alay malay o Ölçülü Vadeli Program’de ne üstlenme ediliyorsa onu ve daha iyisini yapmayı CHP üstlenme ediyor. Recep Tayyip Erdoğan, on paralık nikbet etmesin. 20 yılda tutan bir tane Mutedil Vadeli Programı bulunmayan. Tıpkısı tanesi tutacak, 2025 hedefleri üzere, o dahi biz iktidarda olduğumuz amacıyla.”

“CHP’NİN GÖRÜŞLERİNİ SAYIN GENEL BAŞBUĞ, SAYIN PARTİ SÖZCÜMÜZ VE ÜÇ KOL BAŞKANVEKİLİ AÇIKLAR”

HDP’ye bakanlık verileceğine müteveccih iddialar üzerine Hususi; “CHP’nin görüşlerini sayın Umumi Komutan, sayın Parti Sözcümüz ve üç grup başkanvekili açıklar. CHP’nin somutlaşmış çıkışlı organlarında görüşülmüş, karara angaje, MYK vasıtasıyla benimsenmiş ve sayın Umumi Komutan marifetiyle kamuoyuna duyurulması uygun görülmüş görüşlerini üç kol başkanvekilimiz, Parti Sözcümüz ve sayın Umumi Başbuğ’dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, şahsi değerlendirmelerdir. Bunun ötesinde yapılan seçkin şey spekülasyondur. Sayın Gürsel Tekin’in orada yaptığı izah birlikte kendisinin zatî değerlendirmesidir” dedi.Share: