Denizli spor haberi… Pamukkale Belediyespor sezona iddialı başlıyor

Pamukkale Uray spor‘un avrat uçan top takımı 2022-2023 sezonuna amade. Sezonun önceki maçında Veriş günü Antalya Megaspor’u misafir edecek olan gökçe-beyazlı takım mevsim böylelikle play-off’a kalmayı hedefliyor.

Pamukkale Belediyespor Kulübü’nün faal olduğu kadınlar uçan top branşında düzlük kayran takımı 2022-2023 sezonuna amade. Bu sezon Kadınlar Uçan Top 2. Ligi’nde uzunluk gösterecek olan semavi-beyazlı kol çalışmalarını çalıştırıcı Kazım Şengün nezdinde yaptı. Geçen mevsim kadroda kâin Sedef Ders, Diğer Büte, Kaynak Öztürk, Nurcihan Karakaya, Ecenur Arslan, İrem Alay, Rana Koyuncu, Hatice Kraliçe Kabaca, Gülem Altay, Ceyna Yiğit ve Övgü Ziyalı Sebep ile yollarını ayıran Pamukkale Belediyespor, İlayda Dinçarslan, Tuğçe Demirtaş, Zeynep Eli Açık, Büşra Ulusoy, Ada Lara Dalkıran ve Beyza Honazlı’yı transfer etti. Sezonun önceki maçında 9 Teşrinievvel Iş haset Hasan Güngör Spor Salonu’nda saat 15.00’de Antalya Megaspor’u mihman edecek olan Pamukkale Belediyespor, yıpranmamış döneme galibiyetle vira etmek istiyor. Mavi-beyazlı kulübün yöneticileri takımın antrenmanını ziyaret ederek, sporculara başarılar dilediler.

“Bu sene amacımız geçmiş 2 tam vadi alıp, play-off’a gitmek”

Ağustos ayından beri kullanılmamış zaman hazırlıklarına bitmeme ettiklerini ifade fail Pamukkale Belediyespor Karı Voleybol Takımı Antrenörü Kazım Şengün, “Hafta böylelikle sezonu açıyoruz. Yeni sezona gür hazırlandık, hazırlık maçlarında Fethiye, Marmaris, Bodrum takımlarıyla karşılaştık ve ferah sonuçlar elde ettik. Takımımızda revan, gelen oyuncularımız oldu. İlk sezonumuzda lige 4. olmuştuk, geçtiğimiz yıl 2 averaj farkıyla play-off şansını kaçırmıştık. Bu yıl amacımız önceki 2 tam yer alıp, play-off’a başvurmak. Ego sporcularımıza ve ekibime güveniyorum. Bizlere bindi olan onursal başkanımız Avni Örki’ye ve umumi heyet üyelerimize teşekkür ediyorum. Kül Denizli halkını hafta sonundaki maçta takımı desteklemeye çağırma ediyorum” dedi.

“Hedefimiz play-off’lara dinmek”

Takımın oyuncularından Tuğçe Demirtaş ve Zeynep Cömert ise yıpranmamış sezonda takımını başarıyla çıkarmak için sezona ferah hazırlandıklarını belirterek, “Bize güvenen ve bindi olan Pamukkale Belediyesi ailesini bildirme mebzul şekilde teşhir etmek amacıyla var gücümüzle çalışacağız. Hedefimiz play-off’lara dikilmek. Tamlık Denizli’yi bizlere bindi olmaya bekliyoruz” diye konuştular.

“Pamukkale’yi spor kenti haline tefhim etmek istiyoruz”

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Şehremini Avni Örki, sporun ve sporcuların seçme antlaşma yanlarında olduklarını tabir ederek, “Tığ Pamukkale’yi spor kenti haline ilam etmek istiyoruz. Bu nedenle sporun rastgele branşına destek veriyoruz. Karı uçan top takımımız bu sezonda dahi 2. Lig’de mücadele edecek. Takımımızın bu mevsim murat adına belirlenen Play-off’lara kalacağına inanıyorum. Takımımıza 2022-2023 sezonunda başarılar diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: