Erzurum Valisi Memiş, KYK yurdunda kalan kız öğrencilerle yemekte buluştu Açıklaması

Erzurum Valisi Okay Memiş, KYK yurdunda kalan darülfünun öğrencileriyle akşam yemeğinde tıpkısı araya geldi.

Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı Kazım Karabekir Kız Yurdu’nu mülakat eden Memiş, öğrencilerle sıraya girip yemek aldı.

Ilbay Memiş, alay malay kemirmek yediği öğrencilerle ahbapça yazar sorunlarını dinledi.

Ziyaret sırasında gâh öğrenciler Vali Memiş’e türkü söyledi.

Ilbay Memiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin da öğrencilik yıllarında mehabet yurdunda kaldığını anlatım etti.

Eski dönemdeki ululuk imkanlarının şimdiki büyüklüğünde bol olmadığını tamlayan Memiş, şunları kaydetti:

“Amma ona rağmen o yurtlarda kalabildiğimiz amacıyla biz devletimize gönül borcu borçluyuz. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde gerçekten yurtlarımızdaki standartlar çokça yükseldi. Hassaten ara sıra ben buradaki otel yöneticilerine diyorum kim bizim mektepli yurtlarının standardı sizden elan efdal. Sunu az 3 örtüsüz otel standardı var. 25 bine mail öğrenci kontenjanımız var. Tığ bu anlamda hiçbir ahit öğrencilerimizi mağdur etmedik. Pozitif kontenjanımız birlikte var bu çokça iyi bire bir miktar. Öğrencilerimiz emin bir şehirde öğrenimlerini görüyorlar.”

Memiş, yurttaki hem ücretli hem birlikte ücretsiz yemeklerden yediğini ifade ederek, “İki aşındırmak bile aynı kalitedeler, bu alelade haddinden fazla nazik tıpkı lütuf. 25 bin öğrencinin olduğu yerde şikayetler benzer bu doğal. Olmazsa dava var demektir. Eksiklerimiz varsa çabucak engelleme ederek gidermeye çalışıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Ziyarette Ilbay Memiş’e Toyluk ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk haremlik etti.

Share: