Ilbay Güreşçi, Kullanılmamış Mersin İdman Yurdu takımının antrenmanını izledi

Mersin Valisi Mürtefi Hamza Güreşçi, 2022-2023 sezonunda Türkiye 3. Ligi 1. Grupta savaş edecek olan Yeni Mersin İdman Yurdu Ayak Topu Takımını antrenmanda musahabe etti.

Toroslar ilçesi Eren Sancar Deneyimsizlik ve Spor Tesislerinde kâin Kullanılmamış Sazak İdman Yurdu Futbol Takımının antrenmanına katılan Vali Güreşçi, futbolcularla ayrımsız araya geldi.

Futbolcular ve teknik heyetle yegâne tek tanışan Vali Pehlivan, spora rastgele ahit haddinden fazla önem verdiklerini, Mersin Ağacı’birlikte Gençlik Spor Bakanlığı yatırımlarıyla 100’e yakın spor tesisisin olduğunu, kentte, sporun temas branşında operasyon yapıldığını belirterek futbolun aynı yığın sporu olduğunu ifade etti.

Mersin İdman Yurdu’nun, İçel İdman Yurdu adıyla güzeşte sene muvaffakiyetli tıpkısı grafik çizdiğini belirten Vali Pehlivan, bu sene birlikte kalan başarılarla bir ense lige balkon başarısı göstereceğine inandığını vurguladı. Ilbay Güreşçi, “Geldiğim geçmiş günden bu yana sunu çok bahsedilen hususlardan birisi, ülkemizin bildirme eski kulüplerinden birisi olma özelliğini taşıyan, muvaffakiyetli sezonları ile bir nice futbolcu yetiştirmiş, esaslı aynı tarihi olan Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü, ismini baştan almasıyla bu yıl bu motivasyonla çok daha kalburüstü tıpkısı sezona imza atacaktır. Tığ bile bugün olduğu üzere çalışarak yanınızda olmaya ve maçlara ortaklık etmeye çalışacağız” dedi.

Manevi desteğin haddinden fazla cesim olduğunu rapor fail Pehlivan, “Sizler fiziksel anlamda antrenmanlar yapıyorsunuz, kendinizi geliştiriyorsunuz. bununla birlikte sporun ruhu, amacı, insana kattığı topluluk anlayışını antrparantez hile, teknik heyet ile birbirinize güvenmenin ve bütünleşmenin önemini biliyorsunuz. Gururla, heyecanla, özveriyle çalma dökmeye devam ettiğiniz takdirde kudretli olacaksınız ve biz üstelik Mersinli hemşerilerimizle birlikte sizi içtenlikle alkışlayacağız. Şehrimizin ilgilendiren hep kesimleri ile birlikte, iki hafta önceki yapı yıl dönümünde birlikte ifade ettiğimiz kadar elimizden mevrut hep desteği bile sizlere sağlamaya himmet edeceğiz. Kulüp Başkanı Kavi Salt ve umumi heyet ile ileriye çevrilmiş atılacak kâh adımları değerlendirdik. Hepiniz zihayat ve zinde arkadaşlarımız, kardeşlerimizsiniz. Hepinize yüksek başarılar kâm ediyorum ve bu enerjiniz ile sizi maçlarda izlemekten şişman aynı beğeni duyacağımızı şimdiden rapor ediyorum, hepinize başarılar diliyorum. Bu vesileyle Mersinli sporsever bilcümle hemşerilerimizi, 3 Eylül Cumartesi saat 20.00’birlikte Mersin Ağacı İdman Yurdu takımımızın Amasyaspor ile oynayacağı sezonun evvel maçında buluşmaya nida ediyorum” ifadelerini kullandı.

Pakt Başkanı Zorlu Saltık ise “Sazak İdman Yurdu kendisine futbolcularımızla, teknik heyetimizle, taraftarlarımız ile kocaman benzeri aileyiz. Bu ailenin de yer iri transferi Valimiz siz oldunuz. Verdiğiniz desteklerinizden yağlık çokça teşekkürname ediyoruz” diye konuştu. – MERSİN

Share: