Kastamonu’da vatandaşlar sesleri ile yarıştı

Kastamonu’de vatandaşlar sesleri ile yarıştı

KASTAMONU – Kastamonu’bile, 20 ilçeden 30 vatandaşın katıldığı gürültülü yarışması, renkli görüntülere manzara oldu.

Kastamonu Belediyesi’nin destekleriyle Kastamonu Görüşme Yerleşmiş yoluyla ses yarışması düzenlendi. İlçe şehremaneti başkanlıkları tarafından de desteklenen “Fon Senin Mikrofon Senin” yarışmasına Kastamonu’nun 20 ilçesinden 30 yarışçı katıldı. Yarışmanın finaline katılmaya türe kazanan 15 müsabık, bitiş gecesinde bir numara olabilmek için müthiş savaşım etti. Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen bitiş yarışmasına, Kastamonu Belediye Reisi Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Pınarbaşı Şehremini Şenol Yaşar, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş ile yarışmacıların aileleri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Tek biricik sahneye sâdır yarışmacılar, elan başlangıçta belirledikleri şarkıları seslendirerek hem davetlilere enstrüman ziyafeti sundu hem üstelik müthiş savaş etti. Final gecesinde yarışmanın birincisi Tosya ilçesinden yarışmaya katılan Hattıhareket Aydınlık Şişko seçildi. Yarışmada dereceye giren yarışmacılara, türlü mal ödülü ile hediyeler takdim edildi.

Yarışma üzere şişman aynı coşku duyduğunu rapor fail Kastamonu Şehremini Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Müziğin seçme türlüsü güzeldir. Dinlediğimiz ant haddinden fazla etraflı bire bir emekten sonraları iş buraya geldi. Onun üzere ana alkışı doğruluk edenler Yılmaz Bıçkın, eşleri ve bu arada çalıştıkları arkadaşlarıdır. Şehremaneti namına gençlerimize öncü olalım diye KASMEK bünyesinde patika edindirme ve çalgı aleti kurslarımızı başlattık. Güdük sürede gitar, piyano ve bağlama araklayan gençleri gördüğümde çokça mutlu oldum. Bu proje, inşallah Kastamonu Belediyesinin konservatuarının ayrımsız ayağı oldu. İnşallah çok elan pir günleri enstrüman yerine bilcümle alay malay yaşayacağız. Allah devran ederse haddinden fazla elan iyice ve yoğun salonlarla bu forma yarışmaları birleştirme edeceğiz. Bu anlamda üzerimize hangi düşerse yapmaya hazırım” dedi.

Share: