KIRKLARELİ – İçişleri Bakanı Aristokrat Kırklareli’de muhtelif ziyaretlerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat,”Ati nesillerimizin önüne güçlü bire bir Türkiye, büyük bir Türkiye’yi, bilcümle riskleri alarak çoğaltmak zorundayız” dedi.

YANLIŞSIZ Öğür Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Soylu, YANLIŞSIZ Parti’nin Türkiye’ye şişman hizmetler yaptığını anlattı.

Soylu, “Türkiye’üstelik şişman aksiyon başardınız herkese rağmen, değme şeye rağmen başardınız. Türkiye’dahi balaban bire bir devrim oluşturdunuz. Dünyaya karşın, Türkiye’yi istemeyenlere rağmen ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı bütün istikrarsızlıkların içerisine oyulgalamak isteyenlere rağmen büyük tıpkısı kıvrılma yaptınız.” dedi.

Eski Başvekil Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Soylu, idamları gerçekleştirenlerin gelecek nesillere birlikte tasarı ita amacı güttüklerini rapor ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i idam edenler, hoppadak Menderes’i asmak amacıyla idam etmediler. Hepimize aynı mülahaza verdiler, ati nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Allah razı olsun 21. asrın yeniden itibaren bu ülkede iri devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Doğu Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta hoşgörüsüz aşama atmamakla, 6-8 Ekim olaylarına teyit olmamakla, 15 Temmuz darbesine ayan ellerinizle bu arada savaşım etmenizle birlikte bugün Doğu Akdeniz’de zaman Karadeniz’bile öz anlayışını ortaya koyan tıpkı taraftan enerji arayan, bir taraftan doğal gaz arayan, acun ‘sen ne yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine rağmen ben özgür ve bağımsız milletvekili ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı destek olmak benim bildirme ana vazifemdir diye…”

2002 yılı başından itibaren DOĞRU Fırka ve zaman Topluluk İttifakı’yla bu arada Türkiye’ye hürriyet ve özgürlük bayrağının çekildiğini vurgulayan Aristokrat, “Bu ülkede yapılamayacak temas şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri rastgele şeyi Tanrı’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle gelişigüzel gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, herhangi bir 10 yılda tıpkısı darbe yapıldığını ama Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Aristokrat, şöyle konuştu:

“Gösterişsiz ayrımsız aksiyon değildi. Bu ülkede insanları ‘başı açıkça ve başı örtülü’ kendisine ayırdılar ve ‘bunu ayrımsız daha bir araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize alın başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Cumhur Reisi imzasıyla, bu millete olan güvenciyle beraber Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz hangi olacak?’ diye sorarlardı. Bulutsuz ve net. Çünkü bu ülkede araba fora etmek isteyenin feleğini kontra çevirmişlerdi. Uçak tahsis etmek isteyenin feleğini karşıt çevirmişlerdi. Uzaklaştırmak isteyenin feleğini münasebetsiz çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten tutkun ayrımsız mevki haline lütfetmek isteyenler olduğunu belirten Soylu, şunları söyledi:

“Biz Amerika’ya göbekten sadık olacağız, Avrupa’ya göbekten ilişkin olacağız, onlar ne talimat verirlerse onu harfiyen namına getireceğiz benzeri mutluluk modunda bizi görüyorlardı. Zaman velev ki büyükelçilerle masaya oturanlar gene aynısını görüyorlar. Ama bu kuruluş bugün Topluluk İttifakı şişman benzeri inançla bilcümle engelleri aşarak, şurası size hikâyelemek istiyorum, siz bükülme gerçekleştirdiniz ve mazlum ve kıygın ülkelere da milletlerin pekâlâ devrim gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan sonraları 2014 seçimlerinde teyit olsaydınız, 6-8 Ilk Teşrin olaylarından sonra teyit olsaydınız 7 Haziran’bile, son teşrin seçimlerinde konfirmasyon olsaydınız, 15 Orak Ayı’dan bilahare teyit olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e kadar terör koridorunu zaman kurmuşlardı. Bunu çok kemiksiz söylüyorum. Takkadak bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını de köle alacaklardı ve teyit olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Tığ elden PKK’yı aşınmış etmiyoruz, tığ sadece FETÖ’yü mağlup etmiyoruz, tığ takkadak konuşu saldırıları bize tetikleyenleri aşınmış etmiyoruz senelerce bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen yine söylüyorum göbekten onlara sınırlanmış olmamızı isteyen Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Halk İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları yeni onarıyoruz”

Misyonlarının kullanılmamış başladığını tamlayan Soylu, “Geçmişin verdiği hasarları eskimemiş onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Halk İttifakı’nın Türkiye’ye henüz gür yerlere getireceğine işaret eden Soylu “Demin hemen bulunduğumuz çağın ast yapısını yapmadık, tıpkı zamanda geçmişin açıklarını kapattık, ayrımsız zamanda 21. yüzyılın tamamının madun yapısını gerçekleştirdik. Deminden yeni başlıyoruz, koşmak zamanı. Göreceksiniz DOĞRU Parti ile Topluluk ittifakı ile MHP ile BBP ile öyle bire bir gezi ortaya koyacağız ki hemen ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi ast dip edeceğiz ve insanlığa tıpkısı ülkenin dünyaya nasıl müfit olduğunu beraber göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün hemen ayrımsız intihap yılı olmadığını, Cumhuriyetin birinci asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Aristokrat, “Yani biz cumhuriyetin hem bir numara asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize yukarıdan aşağıya pus sallayanları, bizi üç buçuk görenleri, aşağılık görenleri ama ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üzerinde durmasını sağladık.” dedi.

“Şimdi Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Ilk Teşrin 2023’te hep alay malay gidiyoruz” diyen Aristokrat, “29 Ekim 2023’te eskimemiş aynı asrı yeniden bu nesille bu arada Cenabıhak’ın izniyle gelişigüzel yakalayacağız. Ama bu asırda ayrımsız önce asırda yani güncel asırda yaşadıklarımızı gelecek nesillerimize bırakmamamız lazım. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri ağız ağıza kaldırmamız geçişsiz. ve bilcümle birlikte kaldırmamız geçişsiz. Bu okazyon önümüzdedir, bu punt heba etmememiz lazım. Onun için çok çalışmak çokça mücahede tavzih etmek ve haddinden fazla uğraşmak gerekir.” diye niteleyerek konuştu.

Bakan Aristokrat, Türkiye’nin etrafındaki bütün coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan mukavim çokça ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Gelecek nesillerimizin önüne güçlü benzeri Türkiye, şişman aynı Türkiye’yi, hep riskleri alarak tasarruf etmek zorundayız. Çok hizmet etmek zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “haddinden fazla çalışılması” gerektiğini rapor eden Soylu, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde yavaş yavaş gelişigüzel yere gireceğiz. yavaş yavaş herkese anlatacağız, adım adım bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı evvel Türkiye’nin ne hallere sokulması lazım geldiğine cevaz etmediğimizi dal eğmediğimiz, meni bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Makule tip zorluklarla karşılaştığımızı amma masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, gönül rahatlığı üzere mutluluk amacıyla seçimde 3 pare görüş almak üzere bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya devretme etmeye çalışanlara fırsat tanımadığımızı, bu ülkenin öz kaynakları ile bu arada büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Budun İttifakı’na seçimlerde milletin cevap vereceğini anlatım fail Aristokrat, “Bir taraftan FETÖ ile anlaşacaklar tıpkı taraftan PKK ile anlaşacaklar, tıpkı taraftan çizi ötesinde teskereye yarayışlı oyu verecekler, tıpkı taraftan bu ülkenin hep sağtöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara ne dediyse hepsine tasdik olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Ulus bunların boyasını önümüzdeki seçimde tıpkısı şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek keleş görünecek.” diye niteleyerek konuştu.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine de değinen Aristokrat, “Eş Sakarya’ya gidiyor, coğrafya bilimci namevcut, gündüz bilgin yok. Benzeri bile Sakaryalıların nezdinde söylüyor. Onlar biliyorlar değme şeyin hangi olduğunu, şüphesiz olduğunu. Ayrımsız da Türkiye Cumhuriyeti devletini hile etmeye bunlar bilcümle beraber istekli oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize hizmet değil, ‘hangi televizyonu ben sahipleneceğim’. Millete bakım üstüne ayrımsız savaşım ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi konusunda bire bir savaş ortaya koyuyorlar. Tanrı esirgesin Cenabıhak milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Tün – tarih etkin, seçme saniyeyi bu mevki için, bu yabanlık üzere, ‘acaba hangi yapabilirim’ diye değerlendiren, seçme çeşit saldırıya ahşa geren ve bilcümle bu saldırılarla gelişigüzel bu saldırıları mağlup etmeyi başaran, milletle bu arada olan bir Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın arz ruhlu lideri şu zaman.” diyen Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milleti yanıltacak tek adımı bugüne büyüklüğünde atmadığını, güvenilir ve hayatiyetli tıpkısı lider olduğunu sözlerine ekledi.

Soylu, daha sonradan Sevgili Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını görüşme etti.Share: