Metin kasaba için İstanbul’dan Konya’ya yola çıkan derrace takımı Afyonkarahisar’da

Kasaba Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Terbiye Teavün ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Odalık’dan Mevlana’ya Sağlıklı Kasaba İçin Bisiklet Turu”na katılan sporcular, Afyonkarahisar’da koyuverme verdi.

İstanbul’dan 26 Eylül’birlikte mıhlı mekân üzere yola çıkan 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya’nın ardından Afyonkarahisar’a ulaştı.

Sporcular, 620 kilometrelik seyahat esnasında farkındalık kurmak adına kasaba temizliği bile yapıyor.

ÇEKUD Genel Sekreteri Süleyman Coşar, AA muhabirine, aktiflik talebinin derrace sporcusu gençlerden geldiğini söyledi.

Derneklerinin ağaçlandırma faaliyetleri, erke tasarrufu, su kullanma verimliliği, sofrada liyakatsiz imdi ve kalın kafalı dönüşümle ilişik çevre bilincini geliştirici yetişek faaliyetleri yaptığını aktaran Coşar, şu değerlendirmede bulundu:

“Gençlerden gelen talebi kabul ettik, Konya Büyükşehir Belediyesi bile etkinliğimize destek verdi. 26 Eylül’birlikte gün ortası namazından sonra 15 bisikletli sporcumuzla Eyüp Melik Camisi önünden debi ettik. Güzergahımızdaki illerdeki kıymetlerimizi bile konuşma ediyoruz. İznik’te Eşrefoğlu Rumi Hazretleri ile Afyonkarahisar’da ise Abdurrahim Misri ve Şehriyâr Divani Hazretlerine ziyarette bulunduk. Demincek birlikte Konya’ya akıllıcasına yola çıkıyoruz.”

Sporcular, yarın Konya’da olacak.

Share: