Ötede ve şehirde country yaşamı demincek Levent’te

DAP Emlak Ihya, Gayrimenkul Ev GYO güvencesiyle geliştirdiği eskimemiş projesiyle mıhlı aile konseptini İstanbul’un merkezi Uzun’e getiriyor. 53 bin metrekaresi ev ve içerisinde meslek dahi yer alan koru alanıyla, hep 103 bin metrekarede alışılmadık tıpkısı dirim sunuyor.

Bulunduğu gidiş itibarıyla Belgrad Ormanı manzarasına erbap Yıpranmamış Uzun projesi, şehrin kullanılmamış vitrini olmaya hazırlanıyor. Bölgenin ufki ve birkaç bükülmüş projesi olacak Kullanılmamış Uzun, doğadan aldığı ilhamla ayrımsız yandan şehrin merkezinde country tarzı aynı dirim sunarken, gayrı yandan birlikte vaad ettiği nitelik ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü baştan tanımlıyor.

Yaklaşık iki  futbol sahası büyüklüğünde yeşil alana ehil olan Bakir Levent projesi, beğenilen ve işlevsel dokunuşlarla tasarlanan villa konforunda açık bahçeli daireler, geniş ayazlık ve teraslar,efdal tavanlı salonlar ile oksijene doyacağınız koruyu evinize taşıyor…

Eskimemiş Levent projesi, hareket merkezlerinden, kültür sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye büyüklüğünde, şehrin umum zenginliklerinin mecmu kalbinde kayran alıyor. Herhangi Bir nesle, seçme kuşağa hitap eden kültürel aktivitelerin merkezinde; kuşakları birleştiren tıpkı dirim sunuyor.

İstanbul’un yeryüzü koca akslarından Büyükdere Caddesi, Uzun, Etiler, Şişli kabilinden güzel semtlerin kesişme noktasında meydan düz proje, İstanbul’un iki yakasını aynı araya getiren Fatih Hükümdar Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’hangi yakınlığıyla üstelik öne çıkıyor.


LEVENT’İN LÜKSÜ DOĞAYLA BULUŞTURAN PROJESİ OLACAK

Bu zamana büyüklüğünde sektöre yaşıt olacak bir nice öncü projeye imza atıklarına dikkat çeken DAP Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Vuzuh Yılmaz,Levent adı, Osmanlı’de denizci askerlere verilen ‘levend’den geliyor. O çevrim, denizci askerlerin yetişek, spor ve aktivite alanı kendisine kurulan Levent Çiftliği üstünde, Cumhuriyet Altını dönemiyle alay malay; mütezayit ev ihtiyacı üzerine, Levent bölgesine 35 bin dikme dikilerek kesim yeşillendiriliyor. Çokça ilerici ekolojik bir bakış açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Biz dahi o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün site hayatına uyarladık. İstanbul’un yer önemli merkezlerinden Uzun’te, koruya yandaki, lüksü doğayla buluşturan, ufki country tarzı Yıpranmamış Levent projesini geliştirdik.” dedi.

BÖLGENİN UFKI MİMARİYE SAHİP PROJESİ

Projenin merkezi konumuna özen calip Ziyalı Yılmaz, “Lokasyon bakımından büyük hareket ve finans merkezlerinin kesişim noktasında konumlanan proje, ayrımsız zamanda bölgenin yatay mimariye eş projesi olacak” dedi.

Ziya Yılmaz şöyle devam etti: “Alelhusus pandemi dönemi, bitiren beklentilerini vahim anlamda değiştirdi. Pandemi etkisi, esenlik konusunu on paralık olmadığı kadar öne çıkarırken, ötede anlayışında üstelik bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar imdi, doğayla bağırsak içe amma şehir merkezinde; tıpkı yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, bir yandan de şehirli hayatın sosyal olanaklarını sonuna kadar varagelmek istiyor.  Biz bile “Çekmeköy projemizde 58 bin 300, Nişantaşı’nda ise 20 bin kişinin görüşünü alarak zinde aile konseptini hayata geçirmiştik. Deminden ise Eskimemiş Uzun projesi amacıyla 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve ilmî verilerin ışığında harmanladık. Gene avangart aynı yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Kullanılmamış Uzun, İstanbul’un merkezinde, elan geçmiş yapılmayanı etme vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe miras nitelikte simge benzeri proje oluyor.”

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DEN SAĞLIKLI SÜLALE ÖNERİLERİ

“DAP’ın tescilli markası olan ‘Sağlıklı Eş’ kriterlerini iki yıldır geliştirdiklerini belirten Aydın Yılmayan, “Bu anlamda sektörün da öncüsü olduk. Dosdoğru Ocak kriterleriyle insanların hayat standardına dokunduk. Pandeminin daha bildirme başında zinde sülale kriterlerini hayata geçirdiğimizde elan dünyada böyle tıpkısı misil evet üstelik yaklaşım yoktu. Bugün geldiğimiz noktada Konfedere Uluslar’in açıkladığı ‘metin mahalle’ raporu, bizim iki sene önce söylediklerimizi konfirmasyon etmesi açısından gelgel verici…  Bu anlamda hem sektöre hem dahi dünyaya kabil olan avangart tıpkısı konsept geliştirmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

Mürekkep Uluslar İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Oturma) yayınladığı “Henüz sağlıklı ve yeşil bire bir ati üzere Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların akla yatkın kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Tabir, yaşam alanlarının makul standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

bahis konusu raporu yorumlayan Ziya Yılmayan, “Birleşmiş Milletler, pandemi sonrası konutların ve dolgun iskân alanlarının elbette olması gerektiğini sıraladı. Mürekkep Milletlere göre yerleşme yerleri, ahzüita ve keyif kabilinden günlük ihtiyaçları zat andıran çevresinde karşılayan, dolaşma mesafesinde hisse senedi ve eğitim bilimi imkanları sunan, zengin yeşil alan ve parklara komşu olan ve sosyal hayatı dahi ortamında barındıran konutlar içermeli. Rapora göre hem içinde bulunduğumuz pandemi gerçeği hem dahi gelecekte oluşabilecek yeni pandemiler üzere yerleşme yerleri mukannen standartları tedarik etmek zorunda. Bu araştırma sonuçları; konutların azami dönme ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, bir iki katlı dirim anlayışı, konutların streç mimarlık anlayışı sunması, kalabalıktan ırak, ongun ve sakıncasız konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Mürekkep Milletler, koca eğin ve can kuşu sağlığı açısından bu kriterleri sağlayan konutların ve dirim alanlarının üretilmesini destekliyor. Buna ilişkin adına da tığ göz geliştiricilerin ve yaşamı tasarlayan mühendislerin ensesi kalın yeşil kayran, parklara komşu olan ve içtimai hayatı da süresince barındıran dosdoğru konutlar üretmesi çıktı kaçınılmaz asıl” diye niteleyerek konuştu.

ŞEHİRDE AŞIRI VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

Geliştirdiği ‘Dimdik Kari’ konseptiyle ev sektörüne yeni bir kan getiren DAP’ın, ‘Şehirde Aşiri ve Country Yaşam’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1- Sağlıklı Ocak Olmalı: Yeşilliklerle çevrilmiş, doğayla çağ alan, az kıvrım ve mıhlı familya kriterlerine makul şekilde tasarlanmalı.

2- Şehrin merkezinde ve köklü tıpkı semtte düzlük almalı: Şehrin bildirme oylumlu noktalarından birinde, zengin geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile kent hayatı için elzem olmalı.

3- Doğayı ve şehri; firez, müzakere, moda ve eğlenceyle dört dörtlük şekilde harmanlamalı: Benzeri yanda tabiatın yenileyici ruhu, sair yanda şehir hayatının canlılığı ile hem yeşili hem bile şehri özgürcesine yaşatabilmeli.

4- Merkezi hareket alanları ve mal dünyası ile bağırsak içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi iş alanı kendisine akseptans edilen bölgeye yürüme mesafesinde olmalı.

5- Dolaşma mesafesinde tekmil ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden ekin sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem şehir içerisinde hem dışında aradığınız gelişigüzel molekül yalnız biraz adımda kayran almalı.

DAP’ın projesi Eskimemiş Levent’e rekor murat!

DAP’ın halka arzına yavaş arzu geldi!

DAP Yapı ‘yılın bitiren markası’ seçildi

DAP Yapı’dan Nişantaşı’nda ‘’Lüksün Ötesinde’’ evler

DAP Çatı’nın Nişantaşı Koru projesi hasılat şampiyonu oldu

Share: