Sabancı Topluluğu belkili yangınlara karşı mihman savaşım için harekete geçti

Orman yangınlarında itfa ve iyileştirme süreçlerine tüm gücüyle bindi veren Sabancı Topluluğu, gelecek dönemde yaşanabilecek beklenir mekân felaketleri kapsamında mihman uğraş amacıyla yasaklayıcı tedbirler almaya devam ediyor.

Sabancı açıklamasına göre, ilişik amme otoritelerinin koordinasyonunda, cuşiş tehdidi efdal ormanlık bölgelerde kurulmaya başlanan yangın er belirleme sisteminden coşkunluk havuzlarına büyüklüğünde birlik kaynaklarını ülkesi amacıyla seferber fail Sabancı Topluluğu, 10 Kasım’a büyüklüğünde binlerce gönüllüsüyle alay malay tekrar sahada olacak.

Açıklamada görüşlerine vadi verilen Sabancı Holding Art Yöneticisi (CEO) Savaş Alper, abuhava ivedili durumunun pahal etkilerinin temas geçen ahit arttığını belirterek, “Güzeşte sene yaşanan yangınlar yüreğimizi dağladı. Toplanmış 118 bin hektarlık ormanlık düz kötülük gördü. Bu alan, Türkiye’deki birçok ilimizin beniz ölçümünün mezuniyet be kat dahası. Bu nedenle bu yıl en nazik önceliğimiz inhibitör tedbirler kabul etmek ve beklenen aynı tehdit yerinde, yangına yer aceleci şekilde müdahale edecek altyapının oluşturulmasına destek isnat etmek.” ifadelerini kullandı.

Sabancı Topluluğu kendisine bu kapsamda Muğla’bile on binlerce kilometrekarelik ormanlık alanda enerjik olacak şekilde aynı coşkunluk er tayin sistemi kurduklarını bildiren Alper, şunları kaydetti:

“Sürdürülebilirliği ve teknolojiyi tekrar tıpkı araya getirdiğimiz, faziletli yerlilik oranına cemaat sensörler, ormanlarımızı korumaya başladı. Orman yangınlarında er tespit ve ihtar sağlayıcı, hava kalitesini ölçen, ağılı, yanıcı ve patlayıcı gaz tespiti eden IOT tabanlı olarak çalışan sensörler seçkin alışılmadık durumda etkili ayla geliyor ve ait birimlere çabucak mesaj iletiyor. Gine tıpkısı şekilde, belkili tıpkı cuşuhuruş durumunda, itfa faaliyetlerinin aksamaması için, faziletkâr riskli alanlarda 8 skor coşkunluk sönüm havuzu mensur ediyor, on binlerce kilometrekarelik alanda faal ateş erken tayin sistemi kuruyoruz.

Bu havuzların herhangi bir biri 600 titrem kapasiteleri ile cuşuhuruş söndürme helikopterlerinin yer çabuk şekilde suyu alıp yangına engelleme edeceği şekilde yapılıyor. Enerjisa Üretim şirketimiz bünyesinde meydan alan 12 barajımız ise evgin vaziyetler üzere emre hazır. 1 milyon direk ongun sözü vermiştik. Geçen sene diktiğimiz 200 bin fidana munzam bu yıl da ağaç dikimlerimize bitmeme ediyoruz, ülkemizin ekolojik çeşitliliğini destekliyoruz.”

“41 ilde, 15 bini aşkın gönüllümüzle yıl boyu sahadayız”

Uğraş Alper, Sabancı Topluluğu kendisine, bilcümle teknolojik birikimleri ve adam kaynaklarıyla “seferber” olduklarını vurgulayarak, 41 ilde 15 bini çok Sabancı gönüllüsüyle cemi yıl süresince sahada olmaya devam edeceklerini bildirdi.

Bu yıl seferberliğin boyutunu ve kalın alanını çokça daha uzun uzadıya, ülkenin içtimai kalkınması amacıyla yaşıt bir projeyi hayata geçireceklerini anlatım fail Alper, “Hem abuhava acil durumuna hem üstelik toplumsal eşitsizlikleri ortadan kaldırmaya müteveccih 30’u aşkın içtimai rehavet projemizle sahada olacağız.

Geçtiğimiz yıl kül Türkiye’ye bir çağrıda bulunmuştuk. Bu yıl görüyoruz ki bu çağrımız meccanen kalmadı. Bu içtimai duyarlılığın Türkiye’yi kapsayan ayrımsız seferberliğe dönüşmesi arz nazik isteğimiz. Sabancı Topluluğu olarak sürdürülebilir aynı dünya amacıyla mecmu yıla yayılan bire bir Toplumsal Külfet Seferberliği ile çalışmaya bitmeme edeceğiz.” açıklamasında bulundu.Share: