Şırnak’ta Tenis Şarki ve Güneydoğu Rum Mızıka Şampiyonası müsabakaları sürüyor

Şırnak’ta Alan Topu Maşrık ve Güneydoğu Küçük Asya Mızıka Şampiyonası müsabakaları devam ediyor.

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Alan Topu Federasyonunun destek ve koordinasyonu, Il, Belediye ve Şırnak Üniversitesinin katkılarıyla üniversite yerleşkesinde planlı şampiyonaya, 20 ilden 37 kadın, 63 koca takımı olmak üzere 400 sporcu katılıyor.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sakıncasız Erkan, AA muhabirine, Şırnak’ın sonuç dönemde millî ve arsıulusal tenis turnuvalarına ocak sahipliği yaptığını söyledi.

Üniversitelerinde uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapılabilecek tesislerin olduğunu aktaran Erkan, şöyle bitmeme etti:

“Toyluk ve Spor Bakanlığı, Vilayet, Uray ve üniversitenin ortak projeleriyle turnuvalar düzenleniyor. Henüz evvel Cudi Cup millî ve arsıulusal turnuvaları yapıldı. Şimdi ise Maşrık ve Güneydoğu Anadolu Mızıka Şampiyonası oynanıyor. Bütün tesislerimizi sporculara ve federasyona sunmuş durumdayız. Şırnak Üniversitesi kendisine yılda 3-4 alan topu turnuvasına ev sahipliği yapıyoruz. Burada adamakıllı müsabakalar oynanıyor. İnşallah giderek daha sunturlu turnuvalara ev sahipliği yapacağız.”

Etkinliğe Şanlıurfa’dan katılan sporculardan Nazlıcan Eken, organizasyonda böke olmayı hedeflediğini belirtti.

Batman’dan mevrut Görelik Çıpa, Maşrık ve Güneydoğu Anadolu Şampiyonasına topluluk kendisine katıldıklarını söyledi.

Hedeflerinin bökelik olduğunu nâkil Bağlılık Demir, “Oynadığımız maçları kazandık. Buranın çok evire çevire bir atmosferi var. Burada böke olacağımıza inanıyorum.” diyerek konuştu.

Alan Topu müsabakaları, 31 Ağustos’a büyüklüğünde sürecek.

Share: