Son Zaman | Iraklı Sally davası tanığı: O üzücü sesini unutamıyorum

ESKİŞEHİR’de Iraklı Sally Uca Challab Desise-Abbood’u (20) evinde öldürüp cesedini parçalayarak, gübür konteynerlerine attığı iddiasıyla tutuklanan ve hakkında ağırlaştırılmış popülasyon boyu cezaevi cezası maksut Amjed Mohsin Mohammed’in (28) yargılanmasına bitmeme edildi. Duruşmada şahit adına dinlenen Gülten K., “Dangadak bire bir elem sesi duydum. Boğuk benzeri şiddetli sesiydi. O sesi unutamıyorum” dedi.

Sally Büyük Challab Aldatma-Abbood, güzeşte sene 2 Eylül’de ‘Kahve içmeye çıkıyorum’ diye niteleyerek evden ayrıldı ve ayrımsız elan bilgi alınamadı. Ailesinin başvurusuyla İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Şubesince hususi ekip kuruldu. 10 bin saat güvenlik ve mobese kamerası kaydını inceleyen ekipler, Aldatma-Abbood’un en son arkadaşı, tıpkı mevki vatandaşı Amjed Mohsin Mohammed ile görüştüğünü ve Yenibağlar Mahallesi’ndeki evine gittiğini belirledi. Asayiş kameralarında Amjed Mohsin Mohammed ve Sally’nin eve girdiği fakat ayrımsız elan çıkmadığı tespit edildi. Ayrıca Mohammed’in evinden elinde ve ense çantasında poşetlerle defalarca hariç çıkıp, mahalledeki değişik konteynerlere yararsız attığı belirlendi. Polis Güçleri yoluyla, site merkezindeki kanalizasyon, metruk binalar, otopark ve bahçelerin yanında Porsuk Çayı ile site çöplüğünde yapılan aramalardan seçme sonuca ulaşılamadı. Amjed Mohsin Mohammed, Kırklareli üzerinden gayrikanuni yollarla Bulgaristan’a kaçmaya çalışırken yakalandı. Eskişehir’e getirilen Mohammed, ‘canavarca hisle veya ezinç çektirerek öldürme’ suçundan tutuklandı.

Eskişehir 1’inci Okkalı Ukubet Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya tutuklu sanık Amjed Mohsin Mohammed, tutuklanmadan sanıklardan Amjed Mohsin Mohammed’in kardeşi Asaad Mohsin Mohammed ile Sally’nin ailesi ile canip avukatları katıldı. Farklı sanıklar ise duruşmaya katılmadı. Amjed Mohsin Mohammed, yaptığı savunmasında suçlamaları reddederek, beraatını istedi. ‘POLİSİ ARAMADIĞIM İÇİN VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM’Duruşmaya şahit kendisine katılan Gülten K. ise “Ego olayın olduğu tez olunan binanın 2 yapı sol tarafında oturuyorum. Evimde otururken birden tıpkısı keskin sesi duydum. Boğunuk ayrımsız üzücü sesiydi. O sesi unutamıyorum. 155’i beklemek için telefonumu elime aldım. Ancak patırtılı kesilince aramadım. Halen o ahit polisi aramadığım üzere vicdan azabı çekiyorum” diye niteleyerek konuştu.Mahkeme heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına karar vererek duruşmayı 11 Kasım’a erteledi.

Share: