Anka Roket Takımı Rektör Tabakoğlu’nu mülakat etti

TEKNOFEST 2022 finallerinde “Gökdoğan” ismini verdikleri roketleriyle 81 topluluk beyninde 9. olan Trakya Üniversitesi Simurg Roket Takımı, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu müzakere etti.

Tabakoğlu, ziyarette takım üyelerini ve müşavir akademisyenleri tebrik kartı etti.

Üniversite yerine eğitimin beraberinde AR-GE ve inovasyona iri değer vererek desteklediklerini belirten Tabakoğlu, “Zümrüdüanka Roket Takımı’nın çalışmaları birlikte bunun sunu iyice göstergelerinden birisi. Gelecekte domestik ve milli teknoloji üretilmesi konusunda şanlı katkılar sunacaklarına inanıyorum. Rica ediyorum kim seneye daha iri başarılara imza atacaklar ve bizleri gururlandırmaya devam edecekler.” ifadelerini kullandı.

Takımın akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Görgülü Güllü da arsıulusal yarışmalara dahi katılarak roketlerini ayrıksı talih semalarında üstelik uçurmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Ziyarette takım üyeleri Bengisu Abat, Erhan Turan Agâh ve Mehmet Kaan Coşar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zorlu Aydoğdu ve İpsala MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dirimlik Ardıl düzlük aldı.

Aksaray’da gerçekleştirilen atışlarda evvel 10’a girme başarısı göstererek nida edildikleri TEKNOFEST KARADENİZ’da sergilik açan Anka Roket Takımı, Samsun’daki curcuna alanında roketlerini sergilemişti.

Share: