Cumhur Reisi Erdoğan, Putin’le telefon görüşmesi yaptı! İsteği zirveye işaret vurdu

Reisicumhur Erdoğan ve Rusya Ululuk Başkanı Putin beyninde telefonda görüşmesi yapıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya bakarak, görüşmede, Türkiye-Rusya ilişkileri ve hububat koridoruna ilişkin gelişmeler başta olmak için bölgesel konular ele makbuz. Cumhur Reisi Erdoğan, görüşmede, tahıl ihracına ilişkin İstanbul Anlaşması’nın 120 aktarılma süreyle uzatılması konusundaki yararlı tutumu amacıyla Rusya Azamet Başkanı Putin’e teşekkürname etti.

“DİPLOMATİK GÖRÜŞMELER CANLANDIRILMALI”

Rusya- Ukrayna savaşının uzamasının riskleri artıracağını, bu nedenle diplomatik görüşmelerin canlandırılması gerektiğini belirten Reisicumhur Erdoğan, Rus ve Amerikan İstihbarat Başkanlarının Türkiye’de gerçekleştirdikleri temasların arazide kontrolsüz tıpkısı tırmanmanın önüne geçilmesi açısından açacak kurum oynadığını anlatım etti.

“DOĞALGAZ MERKEZİ KURULMASINDAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

Rusya Büyüklük Başkanı Putin’in Türkiye’de bire bir doğalgaz merkezi kurulması teklifinden sevinme duyduklarını dile getiren Cumhur Reisi Erdoğan, eş hedeflere bir dakika önceki aksetmek amacıyla ekiplerin gereken beceri, hukuki ve ticari değerlendirmeleri yapacaklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’daki yıldırı saldırısı için ilettiği taziyet zımnında da Rusya Kerem Başkanı Putin’e teşekkür etti.

Share: