DOĞRU Partili Veysel Eroğlu: “Antalya’da yollar Afyon kaymağı kadar oldu”

DOĞRU Fırka Afyonkarahisar Saylav, bozuk Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Antalya’ya 11 bilyon TL’ye mail envestisman yaptık. Antalya öz haline ayrılma edilmişti. Hükümetimiz buraya tarihin en nazik yatırımlarını yaptı. Bakın yollar Afyon kaymağı üzere oldu. Vaktiyle Antalya’ya gelirken içimiz dışına çıkardı” dedi.

DÜRÜST Fırka Afyonkarahisar Mebus Veysel Eroğlu, tıpkısı dizi film ziyarette olmak üzere Antalya’ya geldi. İlk olarak Antalya Valisi Ersin Yazıcı’yı müzakere eden Eroğlu, arkası sıra SELIM Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ı mülakat etti. Burada açıklamalarda mevcut Eroğlu, “Burada koca hizmetler yaptık. Antalya zaman bu noktaya geldiyse bu takiple oluyor. Cumhurbaşkanımız benim dönemimde bakanlara Antalya amacıyla ne gerekiyorsa yapın diyerek buyuru verdi. Antalya yatırıma muhtaçtı, akarsu problemi vardı, sefer yoktu. Gökçe simge diye bire bir husus bahis konusu değildi. Bakın yollar Afyon kaymağı kabilinden oldu. Bir Vakitler Antalya’ya gelirken içimiz dışına çıkardı. Havalimanı dünyanın sunma şanlı havalimanı oldu. Eğitimde çağ atladı. Okullar yenilendi” diye niteleyerek konuştu.

“Antalya’ya 11 bilyon TL’ye yakın envestisman yaptık”

Antalya’nın enfrastrüktür anlamında üstelik şişman eserler aldığını tamlayan Eroğlu, “Dünyada sunu çok gökçe bayraklı kıran burada. Antalya hem turizm açısından hem tabiat ve ekincilik açısından çok önemlidir. Antalya umum dünyayı besliyor. Antalya’da iri tıpkısı kalkınma hamlesi oldu. Ego geçmiş stajımı burada yaptım. Antalya’ya 11 bilyon TL’ye mail yatırım yaptık. Antalya zat haline tecezzi edilmişti. Hükümetimiz buraya tarihin yer iri yatırımlarını yaptı. Sulamalarda çok balaban aşamalar kaydettik. Şu anda teknik namına kusur yok. Daha birlikte yapılacak şeyler var. Bana Gazipaşalı Veysel sarıklı diyorlar. Buradan Gazipaşa’ya dahi gideceğim. Gazipaşa adamakıllı bir iklim. Gazipaşa’dan belki doğalgaz ve petrol fışkıracak” dedi.

“Antalya tarımın ve turizmin başkentidir”

DÜRÜST Öğür Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ise, “Ziyaretiniz bizi onurlandırdı. Antalya amacıyla isminiz ve kıymetiniz ayrıksı. Gittiğimiz herhangi bir köyde sizin yapmış olduğunuz eserler var. Hem hemşerilerimiz sizi ismen biliyorlar hem birlikte oralara dokunduğunuz için. Antalya’mıza yaptığınız hizmetler üzere haddinden fazla teşekkür ediyorum. Tığ 20 yıldır iktidardayız; bizim sizden öğrendiğimiz im siyasetidir. Antalya tarımın ve turizmin başkentidir. Ekincilik amacıyla üstelik zaman herhangi bir köşesinde ekincilik yapılıyor. Bugün muz serası ve çarliston marka altı seracılık arttıysa bunların altyapısında SELIM Tümen hükümetleri vardır. Bu anlamda ego size yürekten teşekkürname ediyorum. Gittiğimiz her yerde sizin adınız geçiyor” şeklinde konuştu. – ANTALYA

Share: